$
בארץ

עובדי חיפה כימיקלים חסמו את צומת עזריאלי בתל אביב

מאות עובדים המוחים על הכוונה לפטר אותם חסמו את עורק התחבורה הראשי. הם פנו במכתב פומבי לראש הממשלה: "זורקים אותנו לרחוב ערב חג הפסח". הנהלת החברה מאיימת בפיטורים לאחר שבית המשפט אישר את סגירת מכל האמוניה במפרץ חיפה

איתי בלומנטל, ynet 11:5528.03.17

מאות עובדי חיפה כימיקלים חוסמים את צומת עזריאלי בתל אביב במחאה על הכוונה לפטר אותם במסגרת מאבק הנהלת החברה בסגירת מכל האמוניה.

 

העובדים נאבקים באיומי ההנהלה לפטר אותם בעקבות הוראת בית המשפט לסגור את מכל האמוניה. מחר אמורה הנהלת החברה למסור לבית המשפט המחוזי בחיפה תוכנית לריקון מלא של המכל.

 

 

 

המשא ומתן בעניין העובדים נקלע למבוי סתום, והם החריפו את המאבק. במודעה שפורסמה היום בכלי התקשורת נכתב: "אדוני ראש הממשלה, הצילו! סגירת מפעל חיפה כימיקלים, בצפון ובדרום, שולחת אותנו, 1500 משפחות, לרחוב ערב חג הפסח. אתה מחזיק את המפתח לפתרון. רק אתה יכול לעצור את הסיוט הזה ולהציל אותנו".

 

אתמול הצטרפה ההסתדרות למאבק עובדי חיפה כימיקלים. יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, הודיע על סכסוך עבודה בתעשייה ובקרב מעסיקים בדרום הארץ. בהודעה שפרסם קרא "לכל הצדדים להגיע לפתרון אמתי שימנע אובדן אלפי מקומות עבודה באזור מוכה אבטלה, ערב חג הפסח".

 

העובדים מסרו כי "בעוד כמה ימים צפוי מפעל חיפה כימיקלים להיסגר ו-1,500 עובדים ייפלטו ממעגל העבודה. קיימים פתרונות, אין סיבה לסגור את המפעל ולפטר את העובדים. אנחנו במלחמה על הבית שלנו, על הפרנסה שלנו. אין לנו ברירה אלא לנצח".

 

העובדים חוסמים את צומת עזריאלי העובדים חוסמים את צומת עזריאלי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x