$
בארץ

ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה בחיפה כימיקלים ובמפעלים בדרום

אמש ישבו משרדי הגנת הסביבה והכלכלה, התאחדות התעשיינים וההסתדרות וניסו למנוע את כוונת החברה לפטר מאות מעובדיה, אך השיחות כשלו. זאת בעקבות צו הסגירה למכל האמוניה באפריל

ליאור גוטמן 16:3127.03.17

ההסתדרות הכללית הכריזה לפני שעה קלה (ב') על סכסוך עבודה בחיפה כימיקלים. ההכרזה מגיעה לאחר שאמש (א') ישבו משרדי הגנת הסביבה והכלכלה, התאחדות התעשיינים וההסתדרות הכללית וניסו למנוע יחד את כוונת החברה לפטר מאות מעובדיה, זאת לאחר שביהמ"ש המחוזי בחיפה הכריע על סגירת מכל האמוניה כבר באפריל הקרוב. חיפה כימיקלים הודיעה שתאלץ לפטר מאות מ-800 עובדיה, ומשרדי הממשלה ניסו למצוא פתרון כזה שיאפשר את המשך העסקתם. חלק מהרעיונות שעלו - עליהן לא נמצאה הכרעה - הוא יבוא של אוניות קטנות נפח (עד 2,000 טון), יבוא במכלים קטנים או יבוא מירדן.

עובדי חיפה כימיקלים מפגינים בדימונה עובדי חיפה כימיקלים מפגינים בדימונה

 

סכסוך העבודה הוא אמנם בשל הבעיה של חיפה כימיקלים, אולם ניסנקורן הרחיב אותו אותו לכלל התעשייה בישראל ובקרב המעסיקים בדרום. "ההסתדרות מלינה על הפגיעה החמורה שעלולה להיגרם לעובדים כתוצאה מסגירת הפעילות במפעלים. בהסתדרות מציינים כי הוצאה לפועל של מהלך זה, תותיר עובדים רבים, חלקם ותיקים ביותר ובאזורים מוכי אבטלה, ללא אלטרנטיבה וללא פתרונות תעסוקה חלופיים", אומרים שם. עוד מוסיפים שם קריאה "לכל הצדדים לשנס מותניים ולהתכנס לשם מציאת פתרון אמיתי שימנע את אובדן מקומות העבודה".

 

חיפה כימיקלים מחזיקה במכלי אכסון של אמוניה בדרום ומכל אחד גדול באזור חיפה, המועמד לסגירה. לטענת החברה, סגירת המכל הצפוני תוביל בהכרח לירידה בנפח הפעילות שלה, ולכן מי שיפגע הוא לא רק עובדי החברה באזור הצפון אלא גם אלה שבדרום.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x