בארץ

הסתיימה שביתת עובדי כלל ביטוח

יו"ר ועד עובדי החברה והמנכ"ל הגיעו לשורה של הסכמות ביניים, לקראת חתימה על הסכם קיבוצי חדש לכ-4,000 עובדי הקבוצה; בין ההסכמות - שכר המינימום בחברה יעלה ל-6,000 שקל מאפריל

רחלי בינדמן 09:0727.03.17

הסתיימה שביתת עוביד כלל ביטוח. לאחר שיחות מרתוניות שנערכו אל תוך הלילה, הגיעו יו"ר ועד עובדי כלל ביטוח, רוני רז, ומנכ"ל החברה איזי כהן לשורה של הסכמות ביניים שישפרו את תנאי ההעסקה בחברה. זאת לקראת חתימה על הסכם קיבוצי חדש וכולל שיחול על כ-4,000 עובדי הקבוצה. אתמול (א') שבתו עובדי החברה במטרה ללחוץ על ההנהלה להגיע להסכמות. 

 

בין ההסכמות אליהן הגיעו הצדדים: שכר המינימום בחברה יעלה ל-6,000 שקל החל מחודש אפריל, ויגדל בהתאם לוותק - 7,000 שקל לעובדים שצברו ותק של 10 שנים ומעלה, 8,000 שקל ל-20 שנה ומעלה ו-8,500 ל-30 שנה ומעלה. לצד זאת הוסכם על עלייה בשכר עובדי המוקדים, שבתוך שנה יעברו להיות עובדים חודשיים במקום שעתיים.

 

בניגוד לחברת הראל שהעלתה כבר בספטמבר האחרון את שכר המינימום בחברה ל-6,000 שקלים לכלל העובדים כולל עובדי קבלן, בכלל ביטוח התוספת תחול רק על עובדים מן המניין ולכן לא תזלוג למנהלים הבכירים שתקרת שכרם מוגבלת לעד פי 35 משכר העובד הנמוך בחברה בהתאם לחוק שכר הבכירים בגופים הפיננסים.

 

אחד מסלעי המחלוקת שנותרו פתוחים הוא מנגנון "הטייס האוטומאטי" שהיה קיים בהסכם הקודם של תוספת שנתית של 3% שנה בשכר. בהנהלה טוענים כי על רקע שחיקה ברווחיות ענף הביטוח קשה לחיות עם מנגנון כזה.

הפגנה של עובדי כלל ביטוח הפגנה של עובדי כלל ביטוח

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x