שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

עובדי כלל ביטוח צפויים להמשיך בשביתה גם היום

לטענת העובדים, הנהלת החברה מסרבת לקדם את המו"מ להסכם קיבוצי חדש, שיכלול בין השאר העלאת שכר המינימום ושמירה על תוספות שכר

רחלי בינדמן 08:2427.03.17

עובדי כלל ביטוח החלו אתמול בשביתה על רקע סירובה של ההנהלה לקדם את המשא ומתן להסכם קיבוצי חדש שיחול על כל 4,000 עובדי החברה. השביתה צפויה להימשך גם היום והעובדים לא יגיעו לעבודה, למעט קבוצת עובדים שתוחרג כדי לספק שירותים חיוניים כמו השקעות ותפעול תביעות.

 

עשרות מעובדי החברה הפגינו אתמול מול המטה הראשי של כלל בקריית עתידים בתל אביב, וחסמו את הכניסה לבניין.

 

 

שביתת עובדי כלל שביתת עובדי כלל

 

בין השאר, דורש ועד העובדים העלאת שכר המינימום ב־1,000 שקל ל־6,000 שקל בחודש, קבלת אופציות, שמירה על תוספת שכר שנתית של 3.5% והגדלת הבונוסים. מנגד, הנהלת כלל מבקשת להתאים את ההסכם למציאות החדשה בענף הביטוח, כשברקע השחיקה ברווחיות והתגברות התחרות בתחום. ההנהלה דורשת, בין היתר, להשאיר את שכר המינימום הקיים, לקצר את התקופה בה ניתן לפטר עובדים שלא משפרים את עבודתם ולהוריד את תוספת השכר השנתית ל־1%.

 

"עובדי כלל ביטוח עומדים נחושים מאי פעם במאבקם מול ההנהלה המתנהגת באטימות מוחלטת כלפי עובדיה", אמר יו"ר ועד העובדים רוני רז. "עד שכלל לא תפנים שעליה לכבד את עובדיה בתנאי העסקה מינימליים, בייחוד ערב חג הפסח, השקט לא ישוב לקבוצה".

 

מכלל ביטוח נמסר בתגובה: "הנהלת החברה, עובדים המוחרגים מההסכם הקיבוצי ועובדים הנוגעים לפעילויות חיוניות ודחופות הגיעו הבוקר לעבודה ונותנים שירות במתכונת חלקית, בכפוף למגבלות השביתה, בין היתר בתחום הסיעוד, ביטוחי נסיעות לחו"ל, תרופות וניתוחים. אנו קוראים לוועד העובדים להפסיק עם הצעדים האגרסיביים ולחזור אל שולחן הדיונים לטובת החברה, עובדיה, סוכניה ולקוחותיה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x