שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

דירקטוריון קק"ל אישר את מינוי אמנון בן עמי למנכ"ל

בן עמי שימש בעבר כמנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה. היועץ המשפטי של קק"ל קבע שדו"חות מבקר המדינה בעניין רשות האוכלוסין אינם פוסלים אותו לתפקיד וסלל את מינויו

שירות כלכליסט 18:4326.03.17

דירקטוריון קק"ל אישר הערב (א') את מינוי אמנון בן עמי למנכ"ל קק"ל, לאחר שוועדת האיתור אישרה בתחילת החודש את מועמדותו, והוא צפוי להתחיל את תפקידו ב-1 באפריל. 

 

 

לפני כשלושה שבועות אישרה ועדת האיתור של קק"ל את מינויו של בן עמי (לשעבר מנכ״ל רשות האוכלוסין וההגירה) לתפקיד מנכ"ל הקרן. זאת, לאחר שהיועץ המשפטי של דירקטוריון קק"ל השופט בדימוס יוסף אלון קבע שדו"חות המבקר בעניין רשות האוכלוסין אינם פוסלים אותו. 

אמנון בן עמי. אושר המינוי אמנון בן עמי. אושר המינוי

מינויו של בן עמי הסתבך בעקבות שיחה שקיבל יו"ר קק"ל דני עטר לפני כשבועיים ממשרד מבקר המדינה, בה דווח לו על טיוטת דו"ח המבקר בעניין רשות האוכלוסין בתקופתו של המועמד. הדו"ח צפוי להתפרסם במאי הקרוב. עוד התברר שהיו עוד שני דו"חות קודמים על רשות האוכלוסין בתקופותו. חברת דירקטוריון קק"ל נעמה שולץ (יש עתיד) ביקרה את בן עמי על שלא דיווח לוועדת האיתור על הדו"ח הצפוי.

 

בעקבות המידע, החליט הדירקטוריון להעביר כאמור את מינויו לבדיקת השופט בדימוס אלון, שהודיע לוועדה שמבחינת תוכן הדו"חות אין מניעה למינוי של בן עמי למנכ"ל קק"ל.

 

יו״ר קק״ל, דני עטר, אמר היום: ״אני שמח שקק״ל זוכה לקבל את אמנון בן עמי לתוך שורות הארגון, לאחר רקורד עשיר בשירות הציבורי ובעשייה מוכחת למען אזרחי המדינה במגוון תפקידים. קק״ל נמצאת בליבת העשייה במדינת ישראל, ובתקופה מיוחדת ורגישה זו, אני בטוח כי בן עמי יהיה שותף ראוי לקידום חזון קק״ל ולקידום העשייה לפיתוח הפריפריה, והעשייה החברתית, הכלכלית והירוקה שלנו".

 

בן עמי (56), הוא בעל תואר שני במינהל ציבורי ותואר ראשון ביחסים בין לאומיים מהאוניברסיטה העברית. כיום הוא משמש ראש המועצה הממונה של תל מונד. לפני כן, כיהן כמנכ״ל רשות האוכלוסין וההגירה, מ״מ מנכ״ל משרד הפנים ומשנה למנכ״ל משרד ראש הממשלה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x