$
בארץ

פגישת נתניהו וכחלון הסתיימה ללא כל התקדמות בסוגיית התאגיד

לאחר שבוע של נתק בין ראש הממשלה ושר האוצר ולאחר שנשמעו איומים על הליכה לבחירות נפגשו השניים במטרה להגיע לפשרה, אך פגישתם הסתיימה ללא תוצאות

אדריאן פילוט ועמרי מילמן 14:1626.03.17
פגישתם של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון הסתיימה ללא כל התקדמות בסוגיית התאגיד. הפגישה התקיימה לאחר כשבוע בו היה בין שני האישים נתק מוחלט סביב הסוגייה ואיומים על הליכה בבחירות.

 

השניים נועדו אחרי ישיבת ממשלה שגרתית ובה סיקר ראש המשלה את נסיעתו לסין, בה לא הוזכר כלל נושא התאגיד שמאיים על שלמות הקואליציה. כבר במהלך ישיבת הממשלה הפצירו בהם שרת המשפטים איילת שקד ושר הבריאות יעקב ליצמן ליישר את ההדורים ולמנוע הליכה לבחירות.

 

היום (א') בצהריים השניים ישבו עם שר הפנים דרעי שניסה לפשרה בנושא כחצי שעה ולאחר מכן ישבו השניים לשיחה בארבע עיניים, אך זו כאמור הסתיימה במהרה ללא תוצאות.

רה"מ בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון רה"מ בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון צילום: אוליבייה פיטוסי

 

המשבר בין נתניהו לכחלון החל לפני שבוע, כאשר ראש הממשלה חזר בו מההסכמתו לאפשר לתאגיד השידור הממשלתי לעלות לאוויר כמתוכנן ב-30 לאפריל.

 

נתניהו ביקש להבהיר, ערב יציאתו לביקור רשמי בסין, כי הוא מתנגד להקמת התאגיד ומבקש לבטל את החוק. נתניהו, באמצעות יו''ר הקואליציה דוד ביטן, הבהיר כי הליכוד יהיה מוכן ללכת לבחירות אם כחלון לא יחזור בו ויתמוך בהצעת הליכוד לבטל את התאגיד.

 

במהלך השבוע שעבר ישבו נציגו של כחלון, מנכ"ל האוצר שי באב"ד, יחד עם מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר מספר פעמים במטרה למצוא פתרון, אולם עד כה הצדדים לא הצליחו למצוא פשרה.

 

בתוכנית "פגוש את העיתונות" בערוץ 2, התריע אמש ביטן כי אם כחלון לא יתפשר, הממשלה תתפרק וילכו לבחירות.

 

בעוד שנתניהו מתעקש למנוע את הקמת התאגיד במועד שנקבע ואף נמסר על ידו לבג"ץ ה-30 לאפריל, כחלון מתעקש כי התאגיד יקום בזמן. ברקע, נתניהו מנסה לקדם הצעת חוק שתכפיף את כלל השידורים - הציבוריים והמסחריים לפיקוח ישיר של שר התקשורת.

 

כחלון טען באמצע השבוע כי ראש הממשלה סיכם איתו על הקמת התאגיד בתמורה לתמיכתו בחוק התקשורת החדש ומאז הוא לא דיבר איתו יותר. לגבי הבחירות אמר כחלון "אני ערוך לכל תרחיש".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x