בארץ

הלמ"ס: שיעור האבטלה בפברואר ללא שינוי - 4.3%

המובטלים עמד על 169 אלף איש. שיעור המשתתפים בכח העבודה, הכולל את כל העובדים והמובטלים מתוך האוכלוסיה בגילאי העבודה, לא השתנה גם הוא בחודש שעבר ונשאר על 64.1%

מיקי פלד 13:1123.03.17

שיעור האבטלה בפברואר עמד על 4.3%, ללא שינוי לעומת ינואר ושתי עשיריות האחוז פחות מדצמבר האחרון, כך פרסמה היום הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. מספר המובטלים עמד על 169 אלף איש.

 

שיעור המשתתפים בכח העבודה, הכולל את כל העובדים והמובטלים מתוך האוכלוסיה בגילאי העבודה, לא השתנה גם הוא בחודש שעבר ונשאר על 64.1%.

 

בהסתכלות ספציפית על גילאי העבודה העיקריים, 25-64, שיעור המובטלים נשאר יציב גם הוא על 3.7%, כלומר מצב של תעסוקה מלאה או כמעט תעסוקה מלאה, המוגדרת כמצב בו כל מי שמחפש עבודה מוצא עבודה. הלמ"ס מציינת עוד כי בקרב הגברים בגילאים הללו שיעור האבטלה הוא 3.8% לעומת 3.6% אצל נשים, ירידה של עשירית האחוז בקרב נשים לעומת ינואר.

 

שירות התעסוקה שירות התעסוקה צילום: שאול גולן

 

בצד הפחות חיובי, מספרם של העובדים שמועסקים בדרך כלל בהיקף מלא (אותו הלמ"ס מגדיר כ-35 שעות בשבוע) ירד בחצי אחוז בחודש שעבר לעומת ינואר (ירידה של 15 אלף מועסקים) והמספר של אלו שמועסקים בדרך כלל בהיקף חלקי עלה ב-2.8% לעומת ינואר (תוספת של 23 אלף מועסקים). מדובר על שינוי לעומת המגמה של החודשים האחרונים, אם כי עוד מוקדם להצביע על שינוי של המגמה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x