$
בארץ

בכירי הליכוד מאיימים: "לא נאפשר הפחתת מסים ללא העלאת קצבאות זקנה ונכות ב-700 שקל"

מרכז הקואליציה בוועדת הכספים ח"כ מיקי זוהר הודיע כי על ההחלטה שתואמה עם יו"ר הקואליציה דוד ביטן ועשויה לטרפד את התוכנית של שר האוצר משה כחלון להפחתת מסים. ח"כ רחל עזריה מכולנו אמרה בדיון כי מדובר בהחלטה "קיצונית ונמהרת"

שחר אילן 12:3021.03.17

עוד מחלוקת חריפה בין הליכוד לכולנו: בכירי הליכוד בכנסת הודיעו שלא יאפשרו העברת הורדת מיסים והעברת עודפים תקציביים בוועדת הכספים בלי שיתווספו 700 שקלים לקצבאות הזקנה והנכים. זאת מהעודפים התקציביים הגדולים שנוצרו מאז תחילת השנה בשל גביית יתר של מיסים. מחלוקת זו מצטרפת למחלוקת בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון ממפלגת כולנו סביב הקמת תאגיד השירות הציבורי וסגירת רשות השידור

 

על האיום החדש הודיע מרכז הקואליציה בוועדת הכספים ח"כ מיקי זוהר מהליכוד. הוא הבהיר שהוא מתואם עם יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן מהליכוד, שתומך גם הוא בהעלאת הקצבאות. זהו שילוב כוחות שבלעדיו לא ניתן כמעט לקדם שום נושא כספי בכנסת. זוהר הודיע שעיכוב המיסים וההעברות ימשך "אלא אם כן תצליחו לשכנע את יו"ר הקואליציה או להדיח את שנינו".

 

לדברי זוהר, המהלך יאפשר להעלות חצי מיליון איש מעל קו העוני. העלות התקציבית הצפויה 2.8 מיליארד. לדבריו, זה הסכום הזה קרוב לעודפים התקציביים של הרבעון האחרון. "לא נאפשר הפחתת מס חברות עד שיעלו חצי מיליון איש מעל לקו העוני".

 

ח"כ רחל עזריה מסיעת כולנו של שר האוצר הגדירה בתגובה את ההודעה כ"החלטה קיצונית ונמהרת". היא הזכירה שבהסכם הקואליציוני נקבע שכל תקציב מעל עשרה מיליון שקל תלוי בהחלטת שר האוצר ושאלה האם יעכבו תקציבים גם למשרד הרווחה.

 

שר האוצר משה כחלון. התוכנית להורדת מסים בסכנה? שר האוצר משה כחלון. התוכנית להורדת מסים בסכנה? צילום: אוליבייה פיטוסי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x