$
בארץ

לפיד על נתניהו: "שינה את דעתו בפעם החמישית בארבעה ימים"

יו"ר יש עתיד התייחס לעימות בין ראש הממשלה לשר האוצר כחלון, ואמר: "הם יצאו מדעתם, כך לא מנהלים מדינה" לדבריו, "כולם מתעסקים פתאום בקומבינות ובפוליטיקה קטנה, 90 אחוז מתושבי ישראל לא יודעים בכלל מה זה התאגיד. יש קבוצה של פוליטיקאים שעסוקים רק בעצמם"

ynet 21:0419.03.17
"כך לא מנהלים מדינה", כך האשים הערב (יום א') יו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד בעקבות המשבר הקואליציוני בסוגיית התאגיד, שמאיים לפרק את ממשלתו של בנימין נתניהו. בכנס תושבים שנערך בנתניה אמר לפיד עוד: "מה זה? מה זה צריך להיות? הם יצאו מדעתם. ראש הממשלה, שר האוצר, השרים הבכירים, כולם מתעסקים פתאום בקומבינות ובפוליטיקה קטנה. 90 אחוז מתושבי ישראל לא יודעים בכלל מה זה התאגיד, והם מתעסקים כל היום מי ינהל את הערוץ הראשון".

 

לפיד הוסיף כי "הם מנהלים פוליטיקה קטנה בקום להתעסק בבריאות ובעזה. הם מתעסקים מי ינהל את הערוץ הראשון ומה יגידו עליהם. כל היום תקשורת, כל היום פוליטיקה קטנה, הם שכחו אותנו. הם שכחו שיש אזרחים שרוצים לגדל את הילדים שלהם. זה התפקיד. זה מה שעושה מדינה, מטפלת בחיי האזרחים. במקום זה יש לנו קבוצה של פוליטיקאים שעסוקים רק בעצמם, רק ביום יום שלהם, רק במה יכתבו עליהם, כך זה לא יכול להימשך. אנחנו פה כולנו כי כך זה לא יכול להימשך".

 

יו"ר יש עתיד אמר עוד: "כשראש הממשלה עומד למרגלות המטוס לפני שהוא טס לסין, הכלכלה השנייה בגודלה בעולם הוא מדבר על הזדמנויות עסקיות ועל הדרך לייצר פה כלכלה טובה יותר לכל בית בישראל. לא על זה שהוא בפעם החמישית בתוך ארבעה ימים משנה את דעתו אם פותחים את התאגיד או סוגרים את התאגיד".

 

מוקדם יותר התייחס שר האוצר ויו"ר מפלגת כולנו משה כחלון לעימות עם ראש הממשלה בנימין נתניהו סביב המחלוקות בהקמת תאגיד השידור הציבורי. כחלון נמנע מהתייחסות לשאלה אם יתעקש על פתיחת התאגיד או שייכנע מול איום ראש הממשלה ללכת לבחירות אם התאגיד יקום.

 

יאיר לפיד יאיר לפיד צילום: אוראל כהן

"ציפיתי מההנהגה שתעשה משהו מקורי, חדש. כשטוב זה הם, כשרע זה מישהו אחר. אחרים לא לקחו אחריות – אנחנו ניקח אחריות", אמר כחלון. "הממשלה הקודמת עוללה להם את מה שעוללה וזרקה את זה אליי, זה קל. כרגע יש בעיות ולצערי עובדי רשות השידור שעניינם לא סודר עד הסוף נפלו בין הכיסאות. אני לא צריך מאף אחד שיעורים בחמלה. אני מתחייב לטפל בבעיות עובדי רשות השידור".

 

אחרי שנראה היה כי הושגו הסכמות בסוגיה בין כחלון לנתניהו, חזר בו ראש הממשלה בסוף השבוע מהסיכומים, ואמר כי אין צורך בתאגיד מכיוון שעלותו גבוהה. "ממשלה מתקיימת על סמך הסכמים קואליציוניים. בהסכם הקואליציוני נקבע במפורש שכל המפלגות מחויבות להחלטות של הליכוד בנושאי תקשורת, לרבות סגירת התאגיד", אמר נתניהו אמש עם צאתו לסין.

  

נתניהו כבר הודיע כי אם לא יהיו הסכמות עם שר האוצר כחלון אזי שאין מניעה ללכת לבחירות. במפלגת כולנו לא נרתעו ואמרו כי מבחינתם הם ערוכים לבחירות מיידיות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x