$
בארץ

כחלון: "אני אחראי שאף עובד של רשות השידור לא ייזרק"; בנט: "לא ללכת לבחירות מיותרות"

שרי האוצר והחינוך כינסו מסיבת עיתונאים; כחלון: "עובדי הרשות יקבלו את הטיפול, בין השאר באמצעות תגבור הקליטה לתאגיד"; בנט: "תשאלו חייל או מורה - אך אחד לא יודע מה זה התאגיד. ישראל לא צריכה בחירות"

ספי קרופסקי 16:0519.03.17


 

שרי האוצר והחינוך משה כחלון ונפתלי בנט ניצבו היום בחזית אחידה מול מאמציו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לסגור את תאגיד השידור. השניים ניצלו מסיבת עיתונאים משותפת על הסכם שכר חדש למורים שהתקיימה בתל אביב, כדי להעביר מסר אחיד לנתניהו - שהמשבר הנוכחי הוא בר פתרון וכי אין צורך ללכת לבחירות בגינו.

 

ראשון להתייחס לנושא היה שר האוצר כחלון שהבהיר כי "ב-5 לאפריל 2014 התקבלה החלטה בממשלת ישראל לסגור את רשות השידור ולהקים תאגיד ציבורי. באותו התאריך אני הייתי אזרח. לא חבר כנסת ולא שר. מי שקיבל את ההחלטה זו הממשלה הקודמת, ואני לא רוצה להביך אף אחד ולצטט מה אמרו חברי ממשלה על התאגיד".

 

הוא ציין עוד כי "כרגע יש בעיות ולצערי עובדי רשות השידור שלא סודר עניינם עד הסוף נפלו בין הכיסאות. אני לא צריך מאף אחד שיעורים והטפות מוסר על חמלה, ואני שמח שיש פרץ של חמלה בתקופה האחרונה. אני מעוניין לטפל בבעיות של העובדים. עובדי הרשות הם לא יריבים ולא אויבים הם יקבלו את הטיפול במסגרת פרישה וחלקם קליטה בתאגיד. לכן אנחנו בימים האלו יושבים אחד אחד ואני אחראי שאף אחד מרשות השידור לא ייזרק, כל אחד יקבל את הטיפול שלו".

 

משה כחלון ונפתלי בנט משה כחלון ונפתלי בנט צילום: מוטי קמחי

שר האוצר ציין כי אחת האפשרויות היא קליטה יותר מסיבית של עובדי רשות השידור בתאגיד. "לצייר אותם כאויבים זה לא נכון ולא מגיע להם", הוסיף.

 

לדבריו, "הממשלה הקודמת עוללה את מה שעוללה וזרקה את זה עלי. זו שיטה ידועה ומפורסמת ולא מקורית. עכשיו עשו את אותו הדבר - כשטוב זה הם, כשרע זה מישהו אחר. במנהיגות צריך לקחת אחריות עד הסוף ולכן אני יושב ואומר לכם - אנחנו נטפל באנשים האלה בצורה הכי טוב כמדינה, אחרים לא לקחו אחריות אנחנו ניקח".

 

לאחריו התייחס לנושא שותף בכיר נוסף בקואליציה, יו"ר הבית היהודי בנט. במסיבת העיתונאים שהתקיימה בתל אביב הוא פסק כי "נדרשת השקעה באזרחים ולא בקלפיות". לדבריו, "יש לנו ממשלה טובה ולכן אני קורא מכאן לכל חברי הממשלה ובראש ובראשונה לראש הממשלה - בוא לא נגרור את ישראל למערכת בחירות ארוכה ומיותרת. לא ניקח מדינה לבחירות בגלל התאגיד. תשאלו מורה או חייל על זה, הם לא יודעים מה זה התאגיד".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x