$
בארץ

נתניהו לא מוותר: "נקדם מיזוג חלק מהתאגיד עם רשות השידור"

ראש הממשלה נפגש עם עובדי רשות השידור וסיפר שקיבל מהם הצעה: למנוע את סגירת הרשות תמורת מיזוג חלקים מהתאגיד איתה. הוא הבטיח לקדם את התוכנית

אחיה ראב"ד, ynet 21:3117.03.17
ראש הממשלה בנימין נתניהו רמז הערב (יום ו') כי טרם אמר את המילה האחרונה בכל הקשור למאבק בתאגיד השידור הציבורי.  

בפוסט שפרסם הערב בפייסבוק כתב נתניהו כי הוא מוכן לקדם תוכנית שבמסגרתה ימוזגו חלקים מהתאגיד עם רשות השידור כדי למנוע את סגירתה של הרשות. 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ראש הממשלה בנימין נתניהו צילום: אוליבייה פיטוסי

 

"נפגשתי היום עם עובדי רשות השידור, פגישה קורעת לב: אנשים מנוסים ומסורים שנזרקים לרחוב עבור תאגיד שידור בזבזני ללא פיקוח ציבורי", כתב נתניהו. "עובדי רשות השידור הציעו לי הצעה: למזג חלקים מהתאגיד ברשות השידור. תוכנית זו תמנע פיטורי מאות עובדים".

 

נתניהו כתב כי עובדי רשות השידור מוכנים להמשיך להתייעל, הן בהפחתת שכר והן בפיטורים ופרישה מוקדמת. "אמרתי להם שיציגו תוכנית מסודרת וכשאחזור מביקורי המדיני בסין, נפעל לקדמה".

 

תאגיד השידור הציבורי, שמחליף את רשות השידור, אמור להתחיל בשידוריו ב-30 באפריל. עד לאחרונה ניסה נתניהו למנוע את פתיחתו, והשבוע גם פנה לשר האוצר משה כחלון כדי לדחות את העלייה לאוויר בחצי שנה. עם זאת, למחרת הוסכם שהתאגיד ייפתח כמתוכנן, ובמקביל יקודם החוק החדש שמרכז את השליטה בגופי התקשורת.

 

ב"ידיעות אחרונות" כבר נחשף לאחרונה שנתניהו בדק בחודשים האחרונים אפשרות למזג את הגופים, וששר האוצר כחלון סיכל את יישום ההצעה הזו בטענה של אי כדאיות כלכלית. כעת מנסה נתניהו להחיות את התוכנית הזו.  

 

עשרות מעובדי רשות השידור מפגינים הערב מול ביתו של שר האוצר כחלון בחיפה. הם אוחזים שלטים שעליהם כתוב בין השאר "סגירת רשות השידור = טרגדיה" ו"כחלון, האם גם הילדים שלך פוחדים?".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x