$
בארץ

משרד הבריאות הורה על סיום תפקידו של מנכ"ל וולפסון, ד"ר יצחק ברלוביץ

כהונתו של רלוביץ היתה אמורה להסתיים באוקטובר האחרון, אך היא הוארכה בשל הקפאת המכרז בשל עתירה שהגישה מנהלת קרן המחקרים בוולפסון, שרוצה להתמודד על התפקיד. הדיון עדיין לא הסתיים ובינתיים בית החולים נמצא במצב כלכלי חמור

ספי קרופסקי 15:2516.03.17
מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב החליט בימים האחרונים על סיום תפקידו של מנכ"ל בית החולים וולפסון, ד"ר יצחק ברלוביץ, והוא יוחלף זמנית על ידי סגניתו, ד"ר זהבית זיו נר, שגם היא אמורה לפרוש בקרוב לגמלאות.

 

בית החולים וולפסון נמצא במצב כלכלי חמור. כך למשל, בשל מצב זה הסובסידיה שמעניקה המדינה לבית החולים וולפסון קפצה ב־2015 ב־78 מיליון שקל, ל־108 מיליון שקל. יחד עם זאת, יש לציין כי כל בתי החולים הממשלתיים נמצאים בגירעונות ובכך וולפסון אינו מתבדל מהאחרים. כך למשל ב-2014 רשמו כל בתי החולים הממשלתיים יחדיו גירעון של מיליארד שקל.

ד"ר יצחק ברלוביץ ד"ר יצחק ברלוביץ צילום: אלכס קולומויסקי

 

כהונתו של ד"ר ברלוביץ היתה אמורה להסתיים באוקטובר האחרון, אך היא הוארכה בשל הקפאת המכרז המשותף לתפקידי מנהלי בתי החולים וולפסון ואסף הרופא. זאת בשל עתירה שהגישה מנהלת קרן המחקרים בוולפסון, איריס לוונשטיין לוי, בבקשה שהמדינה תאפשר לה להשתתף במכרז לתפקיד מנהל בית החולים למרות שאינה רופאה.

 

הדיון האחרון בעתירה של לוונשטיין לוי התקיים לפני כחודש ונכון לעכשיו הצדדים עדיין ממתינים להכרעת השופטים. אלא שמנכ"ל המשרד בר סימן טוב החליט לא להמתין להכרעה, והחליט על מינויה של ד"ר זיו נר למחליפה זמנית. בר סימן טוב החליט במקביל להאריך שוב את כהונתו של מנכ"ל בית החולים אסף הרופא ד"ר בני דוידזון בשלושה חודשים נוספים בשל הקפאת המכרז.

 

נציבות המדינה נוהגת לערוך מכרז משותף לתפקידים דומים, ומכיוון ששני מנהלי בתי החולים הממשלתיים בחולון ובצריפין התעתדו לפרוש במקביל פורסם מכרז אחד לשני התפקידים. בשל הדרמה המשפטית סביב ההתמודדות על משרת המנהל בוולפסון גם ד"ר דוידוזון מאסף הרופא התבקש להאריך את כהונתו.

 

ד"ר ברלוביץ, מומחה לרפואת ילדים, כיהן בתפקיד מנכ"ל וולפסון יותר מעשור ולפני כן שימש גם כמשנה למנכ"ל משרד הבריאות. הוא נחשב לדמות מוערכת במערכת הבריאות, עם עמדות ביקורתיות ולא שגרתיות בנוגע לנושאים רבים שעל סדר היום.

 

משה בר סימן טוב, מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, מנכ"ל משרד הבריאות צילום: עמית שעל

בטל שלח
    לכל התגובות
    x