בארץ

שירות התעסוקה: מספר דורשי העבודה בפברואר - בשפל של עשור

לפי נתוני דו"ח דופק שוק העבודה, בחודש שעבר נרשמה ירידה של 0.8% לעומת ינואר במספר דורשי העבודה בלשכות - ומספרם עמד 168.8 אלף

שירות כלכליסט 13:2115.03.17

נתוני דו"ח דופק שוק העבודה של שירות התעסוקה מצביע על שפל של עשר שנים במספר דורשי העבודה בישראל. בחודש האחרון התייצבו בלשכות התעסוקה ברחבי הארץ 168.8 אלף דורשי עבודה (נתון מנוכה עונתיות), ירידה של 0.8% לעומת חודש ינואר בו התייצבו 170 אלף דורשי עבודה.

 

 

לפי הודעת שירות התעסוקה, מגמת הירידה באבטלה נשמרת על אף רמות האבטלה הנמוכות שבהן המשק נמצא. בהודעת השירות נמסר כי חודש פברואר מציג את רמות האבטלה הנמוכות ביותר שנרשמו בשירות התעסוקה בכעשר השנים האחרונות, וכי מספר התובעים נמוך באופן תקדימי גם ביחס לכמות העובדים במשק וגם ברמה מוחלטת - כמות המתייצבים היא הנמוכה ביותר על אף הגידול שחל באוכלוסייה.

שירות התעסוקה (ארכיון) שירות התעסוקה (ארכיון) צילום: ישראל יוסף

 

משירות התעסוקה נמסר, כי בהשוואה לשנים קודמות, בשלושת החודשים האחרונים התייצבו בממוצע חודשי 169.7 אלף דורשי עבודה - ירידה של 9.4% לעומת התקופה המקבילה אשתקד (2015/16), שבה התייצבו בממוצע 187.4 אלף דורשי עבודה. לעומת נתוני התקופה המקבילה בשנת 2014/15, חלה ירידה של 18.3%.

 

בועז הירש, מנכ"ל שירות התעסוקה מסר: "שוק העבודה החזק משתקף בכמות המתייצבים בלשכות שירות התעסוקה, הקטנה מחודש לחודש. שירות התעסוקה רואה את חוזק שוק העבודה והביקוש הגבוה לעובדים כהזדמנות חברתית ומשתמש בכך כדי לשלב אוכלוסיות מרובות חסמים בשוק העבודה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x