שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

יחימוביץ' עתרה למוסדות השיפוט של ההסתדרות: להוציא את הקלפיות ממקומות העבודה

המתמודדת על הנהגת ההסתדרות טוענת כי "הצבת קלפיות במקומות העבודה תחת עינה הפקוחה של ההסתדרות אינה תקינה, היא בעלת השפעה הרסנית על יכולת ניהול מערכת בחירות דמוקרטית, תקינה וראויה"

ליאור גוטמן 15:2414.03.17

ח"כ שלי יחימוביץ' פנתה היום (ג') יחד עם ח"כ איתן כבל למוסדות השיפוט בהסתדרות הכללית בדרישה שהקלפיות בבחירות הקרובות בחודש מאי להסתדרות, לא ימוקמו במקומות העבודה.

 

הדרישה הועברה על ידי עו"ד איתן לירז. לטענתו, "הצבת קלפיות במקומות העבודה תחת עינה הפקוחה של ההסתדרות אינה תקינה, היא בעלת השפעה הרסנית על יכולת ניהול מערכת בחירות דמוקרטית, תקינה וראויה".

 

בהתייחסו לקלפיות הניידות, מציאות שהוא מכנה אותה כ"המצאה הסתדרותית שאין לה אח ורע בעולם", הוא אומר שהשימוש בהן פוגע באופן בעיקרון חשאיות הבחירות.

 

שלי יחימוביץ' ואבי ניסנקורן שלי יחימוביץ' ואבי ניסנקורן

 

לירז מציין כי לקראת הבחירות, ההסתדרות קבעה מעל ל-2,100 קלפיות, מהם כ-800 באזורי מגורים, כ-1,100 במקומות עבודה, ועוד כ-200 כקלפיות ניידות. "ריבוי קלפיות והצבתן במקומות עבודה מאפשר לבעל השררה להשפיע על דרך הצבעת הבוחרים; שימוש בקלפיות ניידות פוגע באופן מיוחד בעיקרון חשאיות הבחירות". עוד הוא מזהיר ש"ככל שדרישותיהם האמורות לעיל של מרשיי לא יענו, תוך לא יאוחר מ-3 ימי עסקים ממועד משלוח מכתבי זה - יאלצו מרשיי לפנות לערכאות המתאימות על מנת לעמוד על זכויותיהם בעניין זה".

 

נושא אחר שמטריד את יחימוביץ' הוא קיומו של פיילוט הצבעה שיתקיים מחר, אשר דבר קיומו הועלם לכאורה מיחימוביץ'. "הופתענו מאוד כי לא שוגר כל זימון לנציגי מרשיי להשתתפות ב'פיילוט'", כותב לירז בפניה אחרת, ומזכיר שיחימוביץ' היא המתמודדת היחידה לראשות ההסתדרות מול היו"ר המכהן, אבי ניסנקורן. לתפיסתו הבחירות חייבות להיות ממוחשבות במלואן, וזאת במטרה לשמור על טוהר הבחירות.

 

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן אומר בתגובה: "יחימוביץ' ממשיכה בפוליטיקה הקטנה שלה ובזלזול  בציבור העובדים. היא רוצה לפגוע בזכותם הדמוקרטית של העובדים לממש את זכותם ולהצביע במקומות העבודה. לא נסכים לפגוע בזכות הדמוקרטית של העובדים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x