• תפריט
בארץ

מפעל תרופות קנאביס ראשון מסוגו בישראל מוקם בלוד

המפעל של פנאקסיה יספק חומרי גלם למפעל שלה בניו מקסיקו. בעתיד, אחרי החלת הרפורמה בחוק הקנאביס הרפואי, תוכל החברה לשווק את מוצריה בישראל

עוזי בלומר 08:1617.03.17

באזור התעשיה בלוד הולך ונבנה מפעל תרופות קנאביס ראשון מסוגו בישראל. את המפעל מקימה חב' פנאקסיה הישראלית, שכבר מייצרת תרופות קנאביס במפעל שהקימה במדינת ניו מקסיקו בארה"ב. המפעל בלוד נבנה תחת תקני אבטחה מחמירים, ובין השאר, קירותיו משוריינים בלוחות מתכת כבדים למניעת פריצות.

 

במפעל החדש ייוצרו תרופות מבוססות קנאביס שמיועדות להינתן במגוון צורות, כמו למשל סוכריות, גלולות לספיגה תת לשונית, פתילות וגינאליות, ועוד. התרופות מיועדות לטיפול בחולים במחלות כגון הפרעת דחק פוסט טראומטית, סרטן, כאב כרוני, אפילפסיה, אנורקסיה, טיפול בכוויות ועוד. כיום, המפעל יכול להפנות לשוק הישראלי רק שמן, תפרחות ומוצרי עישון קנאביס רפואי. חברת פנאקסיה מצפה שבשבועות הקרובים תוחל הרפורמה בחוק הקנאביס הרפואי בישראל, וכך היא תוכל לשווק בארץ את שאר מוצריה.

 

 

לדברי יו"ר פנאקסיה, ד"ר דדי סגל, שוק תרופות הקנאביס העולמי מגלגל 5-6 מיליארד דולר בשנה, וצומח בכשלושים אחוז בשנה. סגל ציין, שהחולים והממסד הרפואי עדיין לא מודעים לנושא, ולכן שוק תרופות הקנאביס רחוק משיאו. סגל מסביר, שכדי שהחולים וגם הרופאים יפנו לשוק תרופות הקנאביס, חווית השימוש בהן צריכה להיות דומה לשימוש בתרופות קונבנציונליות. כלומר, שיהיה להן גיבוי מחקרי ומדעי, ושהן יהיו נוחות לשימוש רציף וקבוע במינון מדויק, כמו כל תרופה אחרת. לדבריו, מפעל התרופות של פנאקסיה עונה על הצורך הזה.

 

מכיוון שבארה"ב אסור לייבא קנאביס מחו"ל, או להעביר את הצמח ממדינה למדינה בתוך ארה"ב, המפעל בישראל אמור לספק למפעל בארה"ב את כל החומרים שאינם פעילים, בעוד שחברת "אולטרה הלת'" האמריקאית תספק לו את צמח הקנאביס הרפואי מניו מקסיקו. במפעל בארה"ב יבוצע מיצוי החומר הפעיל מהצמח, והוא ישולב עם החומרים שיגיעו מישראל, עד לייצור תרופות מוגמרות.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x