בארץ

למרות דו"חות המבקר: אמנון בן עמי ימונה למנכ"ל קק"ל

היועץ המשפטי של דירקטוריון קק"ל, השופט בדימוס יוסף אלון, קבע שדו"חות מבקר המדינה בעניין רשות האוכלוסין אינם פוסלים אותו

שחר אילן 19:0808.03.17

ועדת האיתור של הקרן הקיימת לישראל אישרה את מינויו של מנהל רשות האוכלוסין לשעבר אמנון בן עמי לתפקיד מנכ"ל הקרן. זאת, לאחר שהיועץ המשפטי של דירקטוריון קק"ל השופט בדימוס יוסף אלון קבע שדו"חות המבקר בעניין רשות האוכלוסין אינם פוסלים אותו. המינוי טעון עדין אישור הדירקטוריון. ההחלטה למנות את בן עמי למנכ"ל הקן רק מחזקת את שליטתו של היו"ר דני עטר בארגון, שבן עמי היה המועמד שלו.

 

לאחר שבסוף ינואר סיים את תפקידו המנכ"ל הקודם של קק"ל מאיר שפיגלר, חברי ועדת האיתור בקרן ביקשו להעלות ארבעה מועמדים לשלב הגמר, אבל בלחץ עטר הועלו רק שנים: בן עמי, שמכהן היום כראש הוועדה הקרואה תל מונד, והמנכ"ל הזמני ומנכ"ל חברת הנכסים של קק"ל הימנותא אלכס חפץ. בלחץ עטר חפץ פרש והודיע שאינו מעוניין בתפקיד.

אמנון בן עמי אמנון בן עמי

 

מינויו של בן עמי הסתבך בעקבות שיחה שקיבל עטר לפני כשבועיים ממשרד מבקר המדינה, בה דווח לו על טיוטת דו"ח המבקר בעניין רשות האוכלוסין בתקופתו של המועמד. הדו"ח צפוי להתפרסם במאי הקרוב. עוד התברר שהיו עוד שני דו"חות קודמים על רשות האוכלוסין בתקופותו. חברת דירקטוריון קק"ל נעמה שולץ (יש עתיד) ביקרה את בן עמי על שלא דיווח לוועדת האיתור על הדו"ח הצפוי.

 

בעקבות המידע, החליט הדירקטוריון להעביר את מינויו לבדיקת היועץ המשפטי של הקרן, השופט בדימוס אלון, שהודיע אתמול לוועדה שמבחינת תוכן הדו"חות אין מניעה למינוי של בן עמי למנכ"ל קק"ל. מלבד נמנע אחד, חברי וועדת האיתור הצביעו בעד המינוי.

 

חברת ועדת האיתור היחידה שנמנעה ולא הצביעה בעד המינוי היתה עפרה כרמי. כרמי הסבירה הערב: אני לא בטוחה שהמינוי הוא לטובת הארגון".

 

בן עמי לא היה מעונין להגיב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x