$
סביבה

סכסוך עבודה בסודהסטרים; ההסתדרות: "מאמינים שניתן לגשר על הפערים"

סכסוך עבודה הוכרז לנוכח המחלוקות בין נציגי הוועד להנהלה במו"מ על הסכם קיבוצי. סודהסטרים: "סכסוך מיותר ולא ברור. אנו מקווים שההכרזה אינה קשורה לבחירות בהסתדרות, ושהיא אינה מנהלת קמפיין על גב העובדים"

ניר טל 19:1607.03.17

עובדי מפעל סודהסטרים הכריזו על סכסוך עבודה. ל"כלכליסט" נודע שההחלטה על הודעת הסכסוך התקבלה על רקע מחלוקות בין נציגי הוועד לבין הנהלת החברה במסגרת משא ומתן להסכם קיבוצי שמנהלים הצדדים. עובדי החברה יכולים לפתוח בשביתה בתום 14 ימים מרגע קבלת ההודעה על סכסוך עבודה.  

בחודש נובמבר האחרון התאגדו כ-1,500 עובדי הייצור של מפעל סודהסטרים סמוך ללהבים שבנגב תחת ההסתדרות הכללית. מאז, כך על פי עדויות בקרב העובדים, קיימת מתיחות בין ההנהלה לבין העובדים - שאף טענו בתחילת הדרך כי ההנהלה מנסה לטרפד את תהליך ההתאגדות.

 

כחלק מהמחלוקות בתקופת ההתאגדות הכריזה ההסתדרות כבר בנובמבר על סכסוך עבודה. מפעל החברה בנגב החליף את פעילות הייצור של החברה במישור אדומים, ומועסקים בו מאות עובדים מרהט הסמוכה.

 

מההסתדרות נמסר בתגובה: "אנחנו מאמינים שניתן לגשר על הפערים במסגרת משא ומתן עם הנהלת החברה".

 

מסודהסטרים נמסר: "מדובר בסכסוך מיותר ולא ברור. זאת משום שאנו מנהלים עם נציגי ההסתדרות והועד מו"מ ולשם כך ערכנו פגישות מסודרות, לרבות פגישה נוספת שנקבעה ליום חמישי הקרוב. לצערנו ההסתדרות והועד בחרו לפוצץ את המו"מ ולהכריז על כוונה להשבית את המפעל באופן תמוה על נושאים הזויים כמו משך זמן הפגישות או נוכחותו של נציג כזה או אחר בפגישות.

 

"אנו מקווים שהכרזת הסכסוך אינה קשורה לבחירות בהסתדרות ושנציגיהם אינם מנהלים קמפיין על גב העובדים שלנו. מפעל סודהסטרים בנגב הוא פרויקט ציוני ויצואני המעסיק כ-1,500 עובדים ומהווה כיום את מקור התעסוקה העיקרי של העיר הבדואית רהט. אנו מקווים שההסתדרות תנהג באחריות ולא תפעל באופן שיפגע במיזם החשוב הזה. אנחנו קוראים להסתדרות לחזור באופן מיידי לשולחן המו"מ. אנו, בכל אופן, נמשיך לראות בעובדי המפעל נכס חשוב ונמשיך לפעול לטובתם כפי שאנו נוהגים בכל עת".

 

סודהסטרים נסחרת לפי שווי שוק של 3.8 מיליארד שקל, בבורסה בת"א ובנאסד"ק. החברה סיכמה את שנת 2016 כשבשורה התחתונה היא היכתה את תחזיות האנליסטים ורשמה רווח נקי של 45 מיליון דולר, כפול מזה שרשמה בשנת 2015, במחזור הכנסות שנתי של 476 מיליון דולר.

 

דניאל בירנבאום מנכ"ל סודהסטרים דניאל בירנבאום מנכ"ל סודהסטרים

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x