$
בארץ

ניסנקורן משיק את קמפיין הבחירות: "להיות יו"ר הסתדרות זה לא להתראיין ולהגיד שזהו"

יו"ר ההסתדרות: "לא מוכן לרדת לרפש של שלי ואיתן. זה הופך את ההסתדרות לסידור עבודה פוליטי ואני סולד מזה". יחימוביץ: ""יו"ר ההסתדרות ביצר עצמו בשכבת שומן של מי שנהנים ממינויים בדירקטוריונים וממנעמי כספם של העובדים אך הוא מנותק מהמהפכה שמתרחשת בשטח"

ליאור גוטמן 12:1907.03.17
"להיות יו"ר הסתדרות זה לא טיול. זה לא להתראיין ולהגיד זהו, עשיתי את תפקידי. זה לפתור משברים בזמן אמת ולהביא תוספת שכר של 9% במציאות של ריבית שלילית. אני מעדיף לעשות ולא לדבר", כך אמר הבוקר (ג) בתל אביב יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן. הדברים נאמרו במסגרת השקת מסע הבחירות שלו.

 

לדבריו הכפשות של קמפיין כמו שניסו מתחריו לשדר לכאורה מסיטות מהעיקר והאמת. "זה לוקח את הציבור העובדים לכיוון לא נכון. לא מוכן לרדת לרפש ולביבים של שלי ואיתן. זה הופך את ההסתדרות לסידור עבודה פוליטי ואני סולד מזה. גם לי יש הסכמים ולא צריך להתבייש אבל ההרפתקאה של כבל ושלי לא תפחיד אותנו. אנחנו נמצח בגדול וציבור העובדים יותר נבון מהם".

 

אבי ניסנקורן אבי ניסנקורן צילום: ליאור גוטמן

 

לגבי יעדים בקמפיין ציין עלייה בשכר הריאלי והצמדת קצבאות קשישים ונכים לשכר הממוצע במשק. "ב-2003 נתניהו ביטל את זה וזו טעות קשה ונחזיר את ההצמדה", אמר. עוד ציין כיעד ביטוח סיעודי ממלכתי והכרה בהוצאות מטפלת למס כדי לשלב נשים בשוק העבודה.

 

תגובת ח"כ שלי יחימוביץ', המועמדת לכהונת יו"ר ההסתדרות: "ההסתדרות בראשותי תילחם עבור העובדים ולא תעסוק במסיבות עיתונאים, פרסומות בטלויזיה, ומשרדי יחסי ציבור יקרים על חשבון העובדים. אפשר לשחד עסקנים בהסכמים קואליציוניים שמנים וסודיים כדי לנסות למנוע בחירות, אך מאות הועדים שלא הגיעו למפגן הריק של ניסנקורן הם העדות הטובה ביותר לניתוק מהשטח. מעטים מאלה שכן באו עשו זאת מרצון, רובם אחרי לחץ ואיומים, ואחרים אינם מייצגים כלל את העובדים.

 

"יו"ר ההסתדרות ביצר עצמו בשכבת שומן של מי שנהנים ממינויים בדירקטוריונים וממנעמי כספם של העובדים אך הוא מנותק כליל מהמהפכה שמתרחשת בשטח ובה המוני עובדים, דור ב', ג', זמניים ורבים אחרים חשים כי דמי החבר שלהם אינם מופנים לרווחתם ולמאבקיהם אלא לריפוד של שכבת שומן מצומצמת ששכחה מזמן את מי עליה לייצג. ב23/05 העובדים יצביעו עבורי, כמי שתנהיג ותילחם בשבילם במקום לכבות שריפות, תנגיש עבורם ולשירותם את כוחה של ההסתדרות, ותייצר עולם חדש של דמוקרטיה, שקיפות ונגישות לכל עובדת ועובד".

 

חנוך ליבנה, יו"ר ועדת הביקורת של ההסתדרות: "ההסכמים הקואליציוניים שחתם אבי ניסנקורן עליהם כעת עוד טרם הבחירות בנסיון למנוע בחירות - מעולם לא הובאו לידיעת ועדת הביקורת של ההסתדרות שאני עומד בראשה. הם אינם חשופים לציבור. לא רק זאת אלא שישיבת ועדת ביקורת שנועדה להתקיים ב 6.3.17 בוטלה מסיבות מסתוריות. ככל שמידע מגיע אלי מדובר בהסכמים מושחתים מוסרית של חלוקת ג'ובים, כסף ושלל והכל בנסיון למנוע בחירות דמוקרטיות ועל חשבון כספי העובדות והעובדים, משלמי דמי חבר ודמי ארגון להסתדרות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x