$
בארץ

היועמ"ש נותן אור ירוק להמשך הפרטתה של תעש

מנדלבליט הבהיר למנכ"ל משרד הביטחון כי אינו רואה קושי בהמשך ההליך שתקוע כבר למעלה מחצי שנה ונמצא תחת בדיקת מבקר המדינה

אסנת ניר 19:5202.03.17

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הבהיר לאחרונה בפני מנכ"ל משרד הבטחון, אודי אדם, כי אינו רואה כל קושי בהמשך הליך הפרטת תעש (התעשייה הצבאית) ובפניית משרד הביטחון אל האלוף (במיל.) יעקב עמידרור שמשמש כ"בודק בלתי תלוי" לבחינת ממצאי טיוטת דו"ח המבקר על הליקויים בנושא. הליך ההפרטה עליו דובר במשך שנים תקוע למעלה מחצי שנה.

 

 

 

היועץ המשפטי לממשלה מסר כבר לפני כשנה למנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד, כי אין בחומרים שהועברו לעיונו ממבקר המדינה כדי למנוע את המשך הליכי ההפרטה, וזו הובהרה מחדש בפני מנכ"ל משרד הביטחון.

 

 

אביחי מנדלבליט אביחי מנדלבליט צילום: יואב דודקביץ

 

התבטאותו של היועמ"ש בפני מנכ"ל משרד הביטחון התומכת בהמשך הליך ההפרטה מגיעה בטרם הוגשו מסקנותיו של עמידרור, שמונה בתחילת ינואר לתפקיד בודק על ידי באב"ד ואדם, לבדיקת הליך ההפרטה.

 

עמידרור בוחן בימים אלו את הממצאים וההשלכות המופיעים בטיוטת דו"ח מבקר המדינה, שבדק בחודשים האחרונים את הליך ההפרטה ותקינותו ולקבוע האם המדינה יכולה להמשיך בהליך ההפרטה במתווה הנוכחי. מסקנותיו יועברו בסופו של דבר ליועמ"ש. עמידרור היה אמור להגיש את מסקנותיו באמצע פברואר, אך ההגשה נדחתה לחודש מרץ.

 

 

 

הליך הפרטת תעש, שקידם והוביל יו"ר רשות החברות, אורי יוגב, נקלע לקשיים אחרי פרישתם של 11 מתוך 12 המתמודדים והישארותו של מתמודד יחיד (אלביט מערכות) במכרז. הליך ההפרטה מצוי בהקפאה בחודשים האחרונים בשל בדיקת מבקר המדינה, יוסף שפירא, שבודק השגות שעלו מצד גורמים שונים לגבי סוגיות של אי תקינות בהליך. בין היתר, מדובר בהרכב ועדת המכרזים שהחליטה להתחיל בניהול משא ומתן על מחיר הרכישה עם אלביט מערכות, וטענות שפורסמו בנוגע לחוסר ניטרליות במינוי רואי החשבון שביצעו את הערכת השווי לתעש עבור המדינה, ובעבר העניקו שירותים לחברה בת של אלביט. טענות אלו נדחו על ידי רשות החברות בעבר.

 

טיוטת המבקר הוגשה לבחינת הצדדים לפני כשלושה חודשים וצפויה על פי ההערכות להתפרסם בשבועות הקרובים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x