שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

פרסום ראשון

הסכם קיבוצי במספנות ישראל: תוספת שכר של כ-16%, מענק והגדלת ההפרשות לפנסיה

ההסתדרות חתמה על ההסכם בנמל הפרטי היחיד בישראל. בין היתר נקבע בונוס לעובדים בהיקף של עד 50% מהשכר. המנכ"ל: "העובדים הם הנכס הכי חשוב שלנו"

ליאור גוטמן 17:1002.03.17

הסתדרות העובדים הכללית חתמה לפני שעה קלה (ה') על הסכם קיבוצי חדש במספנות ישראל, כך נודע ל"כלכליסט". מספנות ישראל הוא הנמל הפרטי היחיד שקיים בישראל, זאת לאחר הקמת רשות הנמלים והרכבות מהעשור הקודם.

 

לפי ההסכם, העובדים יזכו עד לשנת 2020 לתוספת שכר מצטברת של כ-16%, מתוכה כ-7.5% כבר השנה וההפרש יינתן בחלקים בכל שנה עוקבת ועד סוף עשור. עוד נקבע בונוס לעובדים בהיקף של %33 עד 50% מהשכר (כל עובד לפי משרתו) כמו גם מענק חד פעמי בגובה 6,000 שקל למי שנרשם שם כעובד מן המניין בינואר 2016. בעתיד הובטח מענק שני של כ-500 שקל לחודש, וזאת לאחר השלמת שנה אחת מיום חתימת החוזה הקיבוצי.

 

 

 

נמל מספנות ישראל בחיפה נמל מספנות ישראל בחיפה צילום: אלבטרוס, צילום אווירי

 

בנוגע לפנסיה של העובדים, הובטחו הפרשות מוגדלות לקרנות ועד 21% מהשכר.

 

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן אמר עם החתימה על ההסכם שההסכם יביא לשיפור דרמטי בתנאי העסקתם של עובדי נמל מספנות ישראל. מנכ"ל נמל מספנות ישראל צביקה שכטרמן קרא לעובדים "הנכס הכי חשוב שלנו" והוסיף שלאחריו המספנות ישמרו על יכולתן התחרותית

 

יו"ר איגוד עובדי התחבורה אבי אדרי, סיכם שההסכם מקבע היסטוריה כך שההסתדרות שותפה בקביעת הסכמים לא רק בנמלים הממשלתים, אלא גם בנמלים הפרטיים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x