$
בארץ

יותר מ-9,000 מועמדים נרשמו לנבחרת הדירקטורים - עלייה של 31%

מספר הנרשמים לנבחרת הדירקטורים זינק לעומת מספר המועמדים שנרשמו לנבחרת הקודמת ב-2015. למרות החשש ממספר קטן של נשים - מספרן עלה ביותר מ-50%

אסנת ניר 19:0701.03.17

9,266 מועמדים נרשמו השנה לנבחרת הדירקטורים - עלייה של 31% לעומת נבחרת 2015 - כך עולה מנתוני רשות החברות הממשלתיות.

 

לפני פחות מחודש הביעו חששות ברשות ממספר הנשים המועט יחסית שהגיש מועמדות לנבחרת, שעמד על פחות מחמישית מהמועמדים. מנתונים עדכניים עולה כי כמעט שליש מתוך אלו שהגישו מועמדות הן נשים (2,739), עלייה של 55% יחס לנבחרת 2015. 

אורי יוגב אורי יוגב צילום: צביקה טישלר

 

קריטריון חדש שנוסף לנבחרת בסבב השלישי שלה, שנוסף בעקבות ביקורות שהושמעו בעבר על הומוגניות הנבחרת, הוא הפרופיל הטכנולוגי, שאמור על פי ההערכות לאפשר ליותר צעירים ויזמים להיכלל ברשימת המועמדים. מניתוח נתוני הנרשמים עולה כי 1,771 אנשים הגישו מועמדותם לפרופיל (מתוך שבעה קריטריונים לניסיון שעל פיהם ניתן להתמודד).

 

הפרופילים הקיימים בנבחרת הדירקטורים הם: פרופיל ניהולי בכיר, פרופיל מומחה פיננסי, פרופיל מומחה משפטי, פרופיל טכנולוגיה וחדשנות ושלושה פרופילים של מומחי תוכן בנושאי ביטחון, תשתיות ותחומים חברתיים.

 

לנבחרת 2017, הגישו מועמדות כ- 225 אנשים עם מוגבלויות, 39 עולים חדשים, 29 בני העדה האתיופית ו-315 מועמדים אשר הגדירו את עצמם כחרדים.

 

ברשות החברות הממשלתיות מתכננים לסיים את תהליך האיתור, המיון וגיבוש רשימת המועמדים במהלך יוני 2017, ובתום התהליך יתווספו לנבחרת הדירקטורים הקיימת 400 מועמדים חדשים, שיצטרפו ל-500 הקיימים. במהלך החודש הקרוב ייערך תהליך בדיקה של התאמת המועמדים לתנאי הסף ודירוגם בהתאם לקריטריונים שנקבעו, ובתחילת חודש אפריל צפוי להיפתח שלב הראיונות למועמדים הסופיים.

 

מנהל רשות החברות הממשלתיות אורי יוגב מסר כי: "הגידול המרשים במספר המועמדים מעיד על התעניינות ציבורית ערה ועל רצון של הציבור לתרום לעשייה הכלכלית במדינת ישראל. עתה נגבש את הרשימה הטובה ביותר, תוך שימת דגש על איכות וגיוון המועמדים״.

 

סגנית בכירה למנהל רשות החברות הממשלתיות ומנהלת יחידת הדירקטורים מירה מינס אמרה כי: "צירופם של 400 מועמדים חדשים לנבחרת הדירקטורים תמשיך את תנופת השיפור והעליה ברווחיות וברמת השירות בחברות הממשלתיות ויתמוך בתהליך הפיכת החברות הממשלתיות להיות מהחברות המובילות במשק".

 

יותר מ-90% מאנשי הציבור המכהנים כיום כדירקטורים של 61 החברות הממשלתיות, נבחרו מתוך נבחרות הדירקטורים. בסה״כ בחרו השרים עד היום כ-300 מועמדים מתוך הנבחרות לכהונה כדירקטורים בחברות הממשלתיות. חלקם סיימו את כהונתם, בעוד חלקם בתהליכי סיווג ביטחוני ואישורים שונים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x