שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

משרד מבקר המדינה: "שנתניהו לא יתמקד בהשמצות; מתנהל מסע דה-לגיטימציה נגד המבקר"

זמן קצר לפני פרסום הדו"ח על מבצע צוק איתן, פרסם משרד המבקר הודעה בתגובה לדברי נתניהו כי הוא בניגוד למבקר מגבה את לוחמי צה"ל

שחר אילן 15:2528.02.17

משרד מבקר המדינה יוצא לקראת פרסום דו"ח צוק איתן היום (ג') בשעה 4 אחה"צ בהתקפה חריגה על ראש הממשלה.

 

בהודעה שפרסם דובר המשרד שלמה רז נאמר כי "חיוני ביותר שהדרג המדיני וכן גורמים נוספים במערכת הפוליטית. כמו גם צה"ל והמערכת הביטחונית, יתמקדו בלימוד הדו"ח ובהפקת לקחים ממנו ולא בהשמצות". זאת בתגובה לדברי נתניהו כי "הוא בניגוד למבקר מגבה את לוחמי צה"ל".

 

עוד נאמר בהודעת משרד המבקר כי "מוסד מבקר המדינה ומבקר המדינה עצמו, נתונים בתקופה האחרונה במתקפות וניסיונות לדה-לגיטימציה, בעיקר מצד המערכת הפוליטית, שנועדו כנראה להרתיע את מוסד המבקר ולפגוע במעמדו כפי שהוגדר בחוק יסוד". רז מציין כי בניגוד לדברי ראש הממשלה, במבוא לדו"ח כתב מבקר המדינה את הדברים הבאים: "...עוז רוחם, תושייתם ויוזמתם של המפקדים והחיילים אפשרו לצה"ל להילחם במרחב רווי המנהרות ברצועת עזה, לחתור למילוי משימתם, לטפל כמיטב יכולתם במנהרות ולהגיע להישגים שהושגו במבצע זה".

בנימין נתניהו בנימין נתניהו צילום: אוליבייה פיטוסי

 

בהודעת המבקר נאמר כי "הדו"ח חושף ליקויים מהותיים בהתנהלות הקבינט המדיני ביטחוני, שהעומד בראשו הוא ראש הממשלה.כן הוא חושף ליקויים משמעותיים בהתמודדות של צה"ל עם איום המנהרות - במישור המודיעיני; בבניית הכוח והפעלתו; ובמישור הטכנולוגי". רז מציין כי "גם המבוקרים יודעים היטב, כי הביקורת נעשתה

בהתאם לחוק, על ידי צוותי ביקורת מיומנים ומקצועיים - באמינות, ביסודיות וללא כל משוא פנים".

 

לדברי משרד המבקר "חיוני ביותר שהדרג המדיני וכן גורמים נוספים במערכת הפוליטית. כמו גם צה"ל והמערכת הביטחונית, יתמקדו בלימוד הדו"ח ובהפקת לקחים ממנו ולא בהשמצות. זאת כדי לשפר את תהליכי העבודה בכל הרמות, במטרה להיערך טוב יותר לאיומים קיימים ומתפתחים ולמערכה צבאית שעלולה לפרוץ, אף ללא התראה מוקדמת".

 

אתמול בישיבת סיעת הליכוד פתח ראש הממשלה בנימין נתניהו ביצירת דה-לגיטימציה לדו"ח המבקר והצגתו כבלתי פטריוטי. "בניגוד לדו"ח המבקר", אמר." אני מגבה את ראשי צה"ל, השב"כ ומערכת הביטחון - ששמרו ושומרים על אזרחי מדינת ישראל", לדבריו, "הלוחמים והמפקדים שלנו נלחמו בחירוף נפש ועם ישראל גאה בהם". עוד טען כי "הלקחים החשובים באמת לא נמצאים בדו"ח המבקר ואנחנו מיישמים אותם בלי הכרזות ובלי הצהרות לתקשורת. אנחנו מיישמים אותם ביסודיות, בהתמדה ובשקט".

 

בתוך כך, נתניהו יגיע להשיב על דו"ח המבקר בוועדה לביקורת המדינה של הכנסת בעוד כחודשיים ב-19.4.2017. יו"ר הוועדה ח"כ קארין אלהרר (יש עתיד): "זה תקופה לא מבוטלת שאני מנסה לתאם מול ראש הממשלה את הדיון על הדו"ח על מנת למנוע עיכובים מיותרים. חבל מאוד שהוא עושה הכל כדי להתחמק ולמשוך זמן, באם הדבר היה תלוי בי הדיון היה מתקיים כבר בשבוע הבא. ראש הממשלה יתייצב בוועדה לביקורת המדינה כי הוא חייב תשובות למשפחות השכולות, ללוחמים שמתכוננים למלחמה הבאה ולעם ישראל כולו. לא אתן לראש הממשלה ולאף אחד אחר להתחמק מתשובות".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x