$
בארץ

שופט בדימוס יבדוק את מינוי אמנון בן עמי למנכ"ל קק"ל

ספי אלון, היועץ המשפטי הנכנס של דירקטוריון קק"ל, יבחן את ההשלכות של שלושה דו"חות של מבקר המדינה – אחד מהם טרם פורסם – על מינויו של מנכ"ל רשות האוכלוסין לשעבר למנכ"ל קק"ל. ביקורת בדירקטוריון: "תהליך המינוי היה מזוהם"

שחר אילן 08:1127.02.17

היועץ המשפטי החדש של דירקטוריון קק"ל השופט בדימוס יוסף (ספי) אלון יבדוק את השלכות דו"חות מבקר המדינה על מינויו של מנכ"ל רשות האוכלוסין לשעבר אמנון בן עמי לתפקיד מנכ"ל קק"ל.

 

אלון יבדוק שלושה דו"חות שעוסקים בתקופות של בן עמי כמנכ"ל רשות האוכלוסין, שניים שכבר התפרסמו ואחד שיתפרסם במאי הקרוב. הוא התבקש על ידי הדירקטוריון להמליץ האם הדו"חות צריכים להשפיע על מינויו של בן עמי. הבדיקה עלולה לעכב את מינוי בן עמי לתפקיד מנכ"ל הקרן הקיימת החדש.

קיומו של הדו"ח החדש על רשות האוכלוסין לא היה ידוע בקק"ל. ביום חמישי קיבל יו"ר קק"ל דני עטר שיחת טלפון ממשרד מבקר המדינה, שבה דווח לו על הדו"ח החמור.

 

מימין: השופט בדימוס ספי אלון, המנכ"ל המיועד של קק"ל אמנון בן עמי ויו"ר קק"ל דני עטר מימין: השופט בדימוס ספי אלון, המנכ"ל המיועד של קק"ל אמנון בן עמי ויו"ר קק"ל דני עטר צילום: אתר בתי המשפט, קובי גדעון

 

עם זאת, הדו"ח אינו מכוון כלפי בן עמי אישית ובדירקטוריון היו שהעריכו אתמול שהדבר יפעל לטובתו של בן עמי. משרד מבקר המדינה אישר לאנשי קק"ל לעיין בטיוטת הדו"ח החדש למרות שטרם פורסמה.

 

בן עמי, שמכהן היום כראש הוועדה הקרואה תל מונד, הוא המועמד המועדף על יו"ר קק"ל עטר לתפקיד המנכ"ל. בשבוע שעבר נראה היה שנסללה הדרך למינויו, אחרי שבלחץ עטר הסיר המועמד השני – המנכ"ל בפועל של קק"ל אלכס חפץ את מועמדותו לתפקיד המנכ"ל הקבוע. ועדת האיתור של קק"ל היתה אמורה להתכנס אתמול לדיון במינוי בן עמי, אבל ישיבתה בוטלה בעקבות חשיפת קיומו של דו"ח המבקר.

 

חברת דירקטוריון קק"ל נעמה שולץ מיש עתיד הוציאה אתמול מייל לחברי הדירקטוריון בו שאלה האם חברי ועדת האיתור היו מודעים לדו"ח, שאלה שהתשובה לה כמובן שלילית.

 

אתמול בישיבת הדירקטוריון אמרה שולץ ש"אין לי שום דבר נגד המינוי של בן עמי, אבל זה נראה לי חוסר תום לב שהוא לא הודיע לוועדת האיתור שיש דו"ח בעניינו".

חבר דירקטוריון אמר אתמול ש"אני מצפה לקבל תשובות. תהליך המינוי של בן עמי היה קצת מזוהם. אם הוא לא היה מזוהם היתה פחות ביקורת. עטר סגר דיל מראש על בן עמי וכך זה נראה. בוועדת האיתור רצו להעלות לשלב הסופי ארבעה מועמדים. אבל עטר לא הסכים להעלות יותר משניים ואז שכנע את חפץ להסיר את מועמדותו".

 

מקק"ל נמסר בתגובה כי "עם כניסתו לתפקיד, הנחה יו"ר קק"ל עטר כי מינוי בעלי תפקידים יבוצע על פי פרמטרים מקצועיים, בהליכים מכרזיים, סדורים ושקופים. נושא דו"ח המבקר הונח לפתחנו ביום חמישי ולכן נדחה הדיון המתוכנן בעניין המינוי עד גמר הבדיקה. בדיקת הנושא מבוצעת בקק"ל על ידי הגורמים הרלוונטים בארגון ובשיתוף הסמכות המשפטית העליונה של קק"ל כבוד השופט בדימוס ספי אלון".

 

במשרד המבקר לא היו מעוניינים להגיב.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x