$
בארץ

פרסום ראשון

חיים כץ ממנה מקורב לתפקיד מ"מ מנכ"ל הביטוח הלאומי

שר הרווחה ממנה את מקורבו, רמי גראור, לתפקיד מ"מ מנכ"ל הביטוח הלאומי לאור קפאון במינוי מאיר שפיגלר לתפקיד מנכ"ל המוסד. גראור מכהן רק שלושה חודשים כסמנכ"ל משאבי אנוש בביטוח הלאומי

מיקי פלד 14:0126.02.17

שר העבודה והרווחה חיים כץ, עורר סערה בהנהלה הבכירה של הביטוח הלאומי כאשר הודיע היום (א') כי רמי גאור, סמנכ"ל משאבי אנוש במוסד המקורב אליו מהתקופה ששניהם היו בתעשייה האווירית, יכהן כממלא מקום המנכ"ל של הביטוח הלאומי. 

כץ העדיף בתפקיד את גראור, שבסך הכל מכהן שלושה חודשים כסמנכ"ל משאבי אנוש בביטוח הלאומי, במקום סמנכ"לים אחרים בביטוח הלאומי להם ותק רק ממנו. המינוי נעשה לאור העיכוב במינוי של מאיר שפיגלר, לשעבר מנכ"ל קק"ל, לתפקיד המנכ"ל הקבוע של המוסד במקומו של פרופ' שלמה מור יוסף שפרש לפני שבועיים.

 

לפני הביטוח הלאומי, שימש גראור סמנכ"ל משאבי אנוש במפעל בדק של התעשייה האווירית. נגד גראור נטען כי שדרג את מעמדם של עובדי הייצור במהלך הבחירות לוועד, מבלי שעבודתם השתנתה, כדי לפגוע באופוזיציה לכץ, מהלך שלא רק עזר לכץ אלא גם עלה לתעשייה האווירית מיליוני שקלים בשנה בהוצאות שכר. הבדיקה הסתיימה ללא מסקנות נגד גראור.

 

חיים כץ, שר העבודה והרווחה חיים כץ, שר העבודה והרווחה צילום: עמית שעל

במינוי משדר כץ להנהלת המוסד כי אין לו אמון בה, ולמעשה מציב אותה במצב דומה לזה שהציב את ההנהלה הבכירה של משרד הרווחה עם כניסתו לתפקיד לפני כשנתיים. כץ ביטל הארכת קדנציות של בכירים במשרד והביא לפרישתו של סמנכ"ל משאבי האנוש של משרד הרווחה. במקביל, מינה את האנשים האמונים עליו לתפקידי מפתח במשרד. כך לדוגמה בשבוע שעבר נבחרה אלין אלול, עד לאחרונה מ"מ מנכ"ל משרד הרווחה, למנהלת אגף תקו"ן, אחד האגפים הבכירים במשרד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x