בארץ

הבוקר: 2,800 עובדי כלל ביטוח פתחו בעיצומים

ועד עובדי החברה נוקט בעיצומים במחאה על פיצוץ המו"מ עם ההנהלה על תוספות שכר חדשות. העובדים נטשו את עמדותיהם

גולן חזני 10:2626.02.17

חודשיים וחצי אחרי שהכריז על סכסוך עבודה, ועד עובדי כלל ביטוח פתחו בעיצומים הבוקר (א') ונטשו את עמדותיהם במטה החברה לשעתיים. זאת לאחר שהמו"מ שניהל עם ההנהלה עלה על שרטון. ביום חמישי האחרון נפגשו נציגי הוועד עם נציגי הנהלת החברה לפגישה שארכה יום עבודה שלם והסתיימה ללא הסכמות.

כלל ביטוח מנהלת כ־150 מיליארד שקל מכספי הפנסיה בישראל והיתה החברה הראשונה בענף שבה נחתם הסכם קיבוצי שכלל שיפור בתנאי ההעסקה. במסגרתו זכו עובדי החברה למענק חתימה חד־פעמי ולתוספות שכר מדורגות על פני שלוש שנים. תוספות השכר שנקבעו בהסכם הקודם הגיעו לסיומן בסוף 2016 וכעת דורש הוועד מנגנון תוספות חדש, משכורת 13 ועוד.  

עובדי כלל מפגינים עובדי כלל מפגינים
איזי כהן, מנכ"ל כלל ביטוח איזי כהן, מנכ"ל כלל ביטוח צילם: אוראל כהן

 

לפי תוכניות הוועד, הבוקר נטשו עובדי החברה את עמדותיהם כדי להשתתף באסיפות מחאה שצפויות לפגוע בין היתר בפעילות מוקדי השירות. הנהלת החברה מיוצגת במגעים על ידי שמעון קלמן, המשנה למנכ"ל כלל ביטוח, ויורם נווה, מנהל חטיבת משאבים בחברה.

 

מכלל נמסר: "הנהלת החברה מקיימת את הוראות ההסכם הקיבוצי בקפידה ופועלת בשקיפות מלאה. אנו קוראים לוועד לשוב אל שולחן הדיונים".

 

יו"ר ועד העובדים בכלל ביטוח רוני רז, אמר: "אני מצר על כך שהיינו צריכים להגיע למקום הזה, על אף רצון העובדים להגיע להסכמות. הנהלת כלל ביטוח בוחרת לחזור שנים אחורה, תוך פגיעה באמון שנוצר בין הצדדים והסבת נזק חמור למערכת יחסי העבודה בחברה. אסיפת ההסברה שמתקיימת היום היא סנונית ראשונה בשורה ארוכה של צעדים ארגוניים מתוכננים. אני תקווה כי ההנהלה תתעשת ותבין כי עובדי כלל הם הנכס העיקרי של החברה".

 

רוני רז, יו"ר ועד עובדי כלל ביטוח רוני רז, יו"ר ועד עובדי כלל ביטוח צילום: דן לזר

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x