$
בארץ

היועמ"ש מעכב מינוי שפיגלר למנכ"ל ביטוח הלאומי

היועמ"ש ביקש מהוועדה לבדיקת המינוי של שפיגלר שלא לדיון בעניינו עד שישלים הבדיקה על פעולותיו כמנכ"ל קק"ל; מדובר במכה לשר הרווחה חיים כץ, ששפיגלר הוא המועמד שלו לתפקיד

מיקי פלד 15:5323.02.17

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ביקש להקפיא את הדיון במינוי מאיר שפיגלר לתפקיד מנכ"ל הביטוח הלאומי. לאחרונה פנה היועמ"ש אל ועדת גילאור, הוועדה לבדיקת מינויים בחברות ממשלתיות, שעוסקת גם במינויים לגופים סטטוטוריים כמו הביטוח הלאומי, וביקש שלא לקבל החלטה בעניינו של שפיגלר עד לסיום בדיקת משרד היועמ"ש שורה של נושאים הקשורים לפעילותו של שפיגלר כמנכ"ל קק"ל.

 

במצב הנוכחי הביטוח הלאומי עשוי להישאר ללא מנכ"ל זמן רב, משום שהמנכ"ל הקודם, שלמה מור יוסף, סיים את תפקידו בשבוע שעבר. כלומר אם ועדת גילאור תדחה לבסוף את המינוי המשמעות היא ששוב יצטרך שר העבודה והרווחה חיים כץ לבחור מועמד חדש לתפקיד, ששוב יצטרך לעבור את ועדת גילאור, ובסיכומו של דבר עלול הביטוח הלאומי להישאר ללא מנכ"ל תקופה ארוכה של מספר חודשים. כך או כך, מדובר במכה קשה לכץ, שבחר בשפיגלר למרות דוח מבקר המדינה ובדיקת היועמ"ש בעניינו.

 

מבקר המדינה העביר למשרד היועמ"ש חומרי חקירה בינואר 2016, בהם בין השאר גם חומרים הקשורים להחלטות שקיבל שפיגלר כמנכ"ל קק"ל בהתקשרות עם פארק אריאל שרון. במקביל, המבקר פירסם דו"ח על התנהלות לקויה בקק"ל, אך בו שפיגלר לא מבוקר בצורה קשה אלא רק מצויין שהוא ניהל בצורה לא מסודרת סיורים שונים ברשויות המקומיות. בעקבות הפרסום ביקשה השופטת בדימוס בלהה גילאור, העומדת בראש הוועדה לבדיקת מינויים, מוועדת האיתור של מועצת הביטוח הלאומי לשוב ולאשר שהיא ממליצה על שפיגלר. ועדת האיתור אמנם נתנה את אישורה המחודש, אך בעקבות פניית היועמ"ש הוקפא הדיון בעניינו של שפיגלר שאמור היה להיערך אתמול (ד').

 

כך או כך, מדובר על התמשכות הליכים ארוכה שמשאירה את המוסד החברתי החשוב והגדול ביותר בישראל ללא מנכ"ל, מצב שעשוי להימשך עוד זמן רב.

 

 

מאיר שפיגלר מאיר שפיגלר צילום: ארכיון קקל

בטל שלח
    לכל התגובות
    x