$
בארץ

המאבק בפלאפון מחריף: אתר החברה הושבת; ביה"ד התיר לעובדים להמשיך בעיצומים

אתר החברת לא נגיש לגולשים בחצי שעה האחרונה, ובמקומו ישנה כתובית "נשוב בקרוב". זאת לאור מאבק קשה בין הנהלת החברה לוועד העובדים בעקבות פיצוץ במגעים על חידוש ההסכם הקיבוצי

אלירן מלכי 13:4823.02.17

בית הדין לענייני עבודה התיר לעובדי חברת פלאפון להמשיך בעיצומים וקבע כי פרט לשירותים חיוניים הנחוצים לחברה על מנת להמשיך לתפקד, העובדים יכולים להמשיך לנהל את המאבק מול ההנהלה.

 

בשל מאבק קשה בין הנהלת החברה לוועד העובדים בעקבות פיצוץ במגעים על חידוש ההסכם הקיבוצי לעובדים, אתר פלאפון לא נגיש לגולשים בחצי שעה האחרונה, ובמקומו ישנה כתובית "נשוב בקרוב. אנא נסו מאוחר יותר" (ראו תמונה).

 

  צילום: אתר פלאפון

בית הדין אף אילץ את ההנהלה לחזור לשולחן המו״מ ולהגיע לחתימה על הסכם קיבוצי חדש בחברה בתוך שבוע.

 

ברק לוי, יו״ר ועד עובדי פלאפון מסר בתגובה: "אני שמח שהשופט היה קשוב לעמדתנו ולטענות הצודקות שלנו. אני שב ואומר- העובדים זה החברה ואנחנו אלו שאחראים לתוצאות הטובות שלה. כדאי שהמסר הזה יחלחל גם להנהלה״. מפלאפון טרם נמסרה תגובה על החלטת בית המשפט.

 

אתמול (ד') הודיע יו"ר ועד עובדי פלאפון, ברק לוי, כי "מי שלוקח משכורת במאות אלפי שקלים בחודש והנהלה שמושכת דיבידנדים של עשרות מיליונים, אין להם תוקף מוסרי לסרב להגדלת תקציב הרווחה לעובדים המשתכרים שלושים שקל לשעה. אנחנו נערכים להחרפת העיצומים שטרם נראו בחברת פלאפון״. לוי אמר את הדברים לאחר סירובה של ההנהלה לחתום על הסכם קיבוצי חדש. עובדי החברה אף עזבו אתמול את עמדותיהם והפגינו מול משרדו של מנכ"ל פלאפון רן גוראון, בקומת ההנהלה.

 

בפלאפון מיהרו הבוקר לפנות לבית המשפט לענייני עבודה על מנת לקבל צו מניעה לעיצומי העובדים, אך טרם התקבלה החלטה בעניין.

 

תגובת פלאפון על החלטת בית המשפט: "לנגד עיני פלאפון עומדת טובת הלקוחות ומחויבותה לספק רשת תקינה ופעילה שהינה גם חיונית לכוחות הביטחון, הבריאות וההצלה. לפיכך פנתה לבית הדין לעבודה בבקשת צו מניעה כנגד עיצומים בטיפול בבעיות שצצות ברשת, ולצורך תיקונים וטיפול ברשת. לשמחתנו ועד העובדים גילה אחריות והצהיר מיוזמתו על השהיית צעדים ארגוניים בתחום זה. הנהלת החברה ממשיכה כל העת לחתור להידברות ולפתרון הסכסוך לקראת הסכם חדש".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x