$
בארץ

ניצחון לשקד: שופטי העליון החדשים - יעל וילנר, יוסף אלרון, ג'ורג' קרא ודוד מינץ

הארבעה יחליפו במהלך השנה את מרים נאור, אליקים רובינשטיין, סלים ג'ובראן וצבי זילברטל; שרת המשפטים: "ההגאים של ספינת הדגל המשפטית שלנו שינו הלילה את כיוונם"; "כלכליסט" פרסם הבוקר את שמות ארבעת השופטים

משה גורלי וענת רואה 21:0422.02.17

הוועדה למינוי שופטים בחרה הערב ארבעה שופטים מחוזיים שיקודמו לבית המשפט העליון: ד"ר דוד מינץ, שופט המחוזי בירושלים; יעל וילנר, מהמחוזי בחיפה; יוסף אלרון, נשיא בית המשפט המחוזי בחיפה; וג'ורג קרא, שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב. הם יחליפו במהלך השנה את ארבעת השופטים היוצאים מרים נאור, אליקים רובינשטיין, סלים ג'ובראן וצבי זילברטל. "כלכליסט" פרסם הבוקר את שמות ארבעת השופטים.

 

 

 


 

הוועדה לבחירת שופטים התכנסה בארבע אחר הצהריים וסיימה את ישיבתה לאחר כארבע וחצי שעות. הרשימה שכוללת שני דתיים ומזרחי מהווה ניצחון לשרת המשפטים, איילת שקד. לשכת עורכי הדין זכתה בהישג עם מינויו של יוסף אלרון, על אפם וחמתם של שופטי העליון; אלה האחרונים רשמו הישגים צנועים יותר - הם מנעו את בחירתם של פרופ' גידי ספיר ודוד האן, והעבירו את השופט קרא אותו העדיפו על הכס הערבי, אך אי אפשר להצביע על אף אחד מהנבחרים כמועמד מובהק שלהם.

 

דוד מינץ', יעל וילנר, ג'ורג' קרא ויוסף אלרון דוד מינץ', יעל וילנר, ג'ורג' קרא ויוסף אלרון צילום: דוברות לשכת עורכי הדין

 

שקד אמרה: "היום הזה עשינו היסטוריה. הערב מינתה הוועדה לבחירת שופטים שבראשותי ארבעה שופטים לבית המשפט העליון, וזאת לאחר שבחרנו כבר כ-150 שופטים מתחילת הקדנציה ועד כה. מינויי השופטים הערב מביאים לידי ביטוי את הגיוון האנושי והמשפטי שכל כך נדרש לנו כחברה ושהיה כל כך חסר, עד היום, בערכאה המשפטית הגבוהה.

 

"ההגאים של ספינת הדגל המשפטית שלנו שינו הלילה את כיוונם. חוזקה של המערכת המשפטית טמון בגיוונה ובשונות הקיימת בהרכבה האנושי. המינויים החדשים מביאים לידי ביטוי את התפיסה הזו ובקרוב מאוד יכניסו לאולמות בית המשפט העליון קולות וגוונים שלא היו מוכרים בו. אין לי ספק שהמסלול החדש שקבענו הערב לספינה יעזור לה לצלוח את הגלים המשפטיים שעוד נכונו לנו. לחיי מסלולה החדש של הספינה".

 

איילת שקד איילת שקד צילום: דור מנואל

 

נשיאת בית המשפט העליון מרים נאור מסרה: "ברכותיי לכל המועמדים אשר נבחרו היום לכהונת שופטים בבית המשפט העליון, נקבל את כולכם בברכה. תודות לחברי הוועדה לבחירת שופטים".

 

תגובת לשכת עורכי הדין: "לשכת עורכי הדין מברכת על החלטת הועדה לבחירת שופטים. המינויים שאושרו היום הינם מינויים מעולים המחזקים את ביהמ"ש העליון. יש לברך במיוחד את נשיאת ביהמ"ש העליון מרים נאור ושרת המשפטים איילת שקד אשר חרף המחלוקות הובילו את הועדה להסכמה ולפשרה שגישרה על הפערים ואפשרה את בחירת ארבעת השופטים במקשה אחת".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x