$
בארץ

בעקבות לחץ של עטר - נסללה הדרך למינוי אמנון בן עמי למנכ"ל קק"ל

המנכ"ל הזמני של הקרן, אלכס חפץ, הודיע על הסרת מועמדותו לתפקיד, לאחר שהיו"ר דני עטר הבהיר כי לא יסכים למינויו; לדבריו, "בעת הזו, נדרש מנכ"ל חיצוני לארגון"

שחר אילן 18:4822.02.17

נסללה הדרך למינויו של מנהל רשות האוכלוסין לשעבר, אמנון בן עמי, למנכ"ל קק"ל - מועמדו של יו"ר הקרן, דני עטר. זאת, לאחר שהמועמד השני שהגיע לשלב האחרון בתהליך באיתור, מנכ"ל קק"ל הזמני ומנכ"ל חברת הנכסים של קק"ל הימנותא, אלכס חפץ, הודיע על הסרת מועמדותו. הקרן פרסמה בהליך חריג הודעה רשמית על הסרת מועמדותו של חפץ. גורם המקורב לקק"ל אמר כי חפץ פרש לאחר שעטר הבהיר לו כי הוא מעוניין בבן עמי ולא יסכים למינויו.

 

בחודש שעבר סיים המנכ"ל הקודם של קק"ל מאיר שפיגלר את תפקידו. שפיגלר מועמד לתפקיד מנהל הביטוח הלאומי אבל אישור מועמדותו מתעכב בין היתר בשל דו"ח המבקר החריף על הקרן. ועדת האיתור של קק"ל העלתה שני מועמדים לשלב האחרון, בן עמי, שהוא מועמדו של עטר, וחפץ, שמינויו היה מהווה קידום של אדם מבפנים.

 

בהודעת קק"ל מובא ציטוט של חפץ לפיו "אני מסיר את מועמדותי לתפקיד המנכ״ל הקבוע, מתוך הבנה כי בעת הזו, נדרש מנכ"ל חיצוני לארגון שיביא עימו נקודת מבט נוספת לדרכו וצרכיו של הארגון". ואולם השאלה היא מדוע חפץ הגיש את מועמדותו לתפקיד מלכתחילה - אם הוא סבור שקק"ל צריכה מנכ"ל חיצוני.

 

עוד נאמר בהודעת הקרן כי "חפץ, בתקופת כהונתו הקצרה והאינטנסיבית כמנכ"ל קק"ל בפועל, היה שותף לשינויים ארגוניים משמעותיים בארגון". עטר אמר כי "חפץ ימשיך להוביל את הארגון, כחלק מצוות הניהול הבכיר בקק"ל, במסגרת תפקידו כמנכ"ל הימנותא".

 

אמנון בן עמי אמנון בן עמי צילום: אבי אוחיון לע"מ

דירקטוריון קק"ל אישר לפני שבועיים את מינויו של יורם שבירו, שהיה בכיר במשרד מבקר המדינה, למבקר הפנים של קק"ל. סמכויותיו של מבקר הפנים מוגבלות. אבל לתפקיד חשיבות רבה במצב בו הממשלה מסרבת להחיל את ביקורת מבקר המדינה על הארגון.

 

בדרך למינוי של שבירו נוצרה בעיה משום שהוא היה צריך לקבל את אישור ועדת הביקורת החיצונית של קק"ל. בדירקטוריון דיווחו שהיא תתכנס רק בעוד חודשיים. בתגובה שלח חבר הדירטוריון נשיא הפדרציה הספרדית העולמית חיים כהן מכתב ובו דרש לרענן את הרכב ועדת הביקורת. עם או בלי קשר, הועדה מיהרה להתכנס והמינוי אושר.

 

 

אלכס חפץ אלכס חפץ צילום: יוסי זמיר

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x