בארץ

פשרה: משמר הכנסת ימדוד את אורך החצאית - אבל יזהיר לפני שימנע כניסה

כך החליט צוות הלבוש שהוקם בעקבות המשבר שפרץ במשכן לאחר הוראת מנכ"ל הכנסת למנוע כניסת נשים בחצאיות קצרות. בימים הקרובים יישלח מכתב לבאי המשכן ובו יפורט קוד הלבוש ואופן אכיפתו

שחר אילן 16:5221.02.17
משמר הכנסת ימשיך לבדוק את אורך החצאיות אבל בעתיד ינתנו מספר אזהרות לפני שתאסר כניסת נשים למשכן. זו משמעות הפתרון שגיבש צוות הלבוש של הכנס, שסיים היום (שלישי) את עבודתו בהסכמה.

 

צוות הלבוש הוקם לפני כחודשיים בעקבות המשבר שפרץ בבניין לאחר הוראת מנכ"ל הכנסת אלברט סחרוביץ' למנוע כניסת נשים לבניין בחצאיות קצרות ומניעת כניסתן של מספר עוזרות פרלמנטריות. בשער פולומבו פרצו מספר ארועי מחאה. בין היתר מספר עוזרים גברים הגיעו למקום בחצאית. ח"כ מנואל טרכטנברג הוריד במחאה את החולצה ונכנס לכנסת בגופיה.

 

מנואל טרכטנברג בגופיה בכניסה לכנסת מנואל טרכטנברג בגופיה בכניסה לכנסת

 

 

עם חברי הצוות לעניין קוד הלבוש, נימנו מס' חברות וחברי כנסת, עובדות ועובדי כנסת בכירים הרלוונטיים לנושא ונציגות היועצים הפרלמנטריים. הוסכם שקוד הלבוש בכנסת יוותר על כנו. לצד זאת, הוחלט ליצור מנגנון אכיפה הכולל מתן אזהרות טרם מניעת כניסה למשכן.

 

בימים הקרובים יישלח מנכ"ל הכנסת מכתב לכול באי המשכן ובו יפרט את קוד הלבוש ואת אופן אכיפתו. בהתאם לקוד הלבוש יש להגיע למשכן הכנסת בלבוש הולם ומכובד. אין להגיע בלבוש אשר אינו מכבד את משכן הכנסת, ובכלל זה גופיות, חולצות בטן, מכנסיים קצרים, חצאיות ושמלות קצרות, אימוניות (טרנינגים) וכפכפים. כמו כן, אין להגיע בלבוש עם כיתוב פוליטי. עוד סוכם כי לצד קוד הלבוש המחייב, ראוי שיחול בכנסת גם קוד לבוש מומלץ (אך לא מחייב) אשר ישקף את המצב הרצוי בכול הנוגע להופעתם של באי הבית.

 

מנכ"ל הכנסת אלברט סחרוביץ אמר: "אני שמח על ההסכמות שהושגו בנושא שעורר סערה, ושמח עוד יותר על שסביב שולחן הדיונים לא הייתה כול מחלוקת לגבי הצורך להקפיד בכנסת, בדומה לנהוג בפרלמנטים אחרים בעולם, על הופעה ייצוגית והולמת באופן שיכבד את המשכן".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x