$
בארץ

עוזב את אור ירוק: שמואל אבואב חוזר לתפקיד מנכ"ל משרד החינוך

אבואב שימש בתפקיד לתקופה קצרה בין 2006 ל-2007 תחת שרת שרת החינוך יולי תמיר, והוא יחליף בתפקיד את מיכל כהן שפרשה; אבואב מכהן בשנים האחרונות יו"ר קרן נאור ומנכ"ל עמותת "אור ירוק"

ספי קרופסקי 15:2021.02.17
שר החינוך נפתלי בנט הודיע היום (ג') על מינויו של שמואל אבואב למנכ"ל משרד החינוך. אבואב, שכבר כיהן בתפקיד לתקופה קצרה בין 2006 ל-2007 תחת שרת שרת החינוך יולי תמיר, יחליף בתפקיד את מיכל כהן שהשבוע הודיעה על סיום תפקידה לאחר פחות מ-4 שנים במשרד. מינויו של אבואב יובא לאישור נציבות שירות המדינה ולאישור הממשלה ביום ראשון הקרוב והוא צפוי להיכנס לתוקף בסוף מרץ.

 

אבואב מכהן בשנים האחרונות בתפקיד יו"ר קרן נאור (קרן חברתית-אזרחית) וכמנכ"ל עמותת "אור ירוק". לפני הקדנציה הקודמת שלו במשרד החינוך הוא שימש מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון בין השנים 2006-2005 וכן כראש המועצה המקומית קריית טבעון במשך 15 שנה.

 

בהודעת משרד החינוך נמסר כי בזמן כהונתו הקודמת כמנכ"ל משרד החינוך הוא היה שותף בגיבוש רפורמת "אופק חדש" בבתי הספר היסודיים. לאבואב תואר שני בתחום מנהל השלטון המקומי מטעם אוניברסיטת חיפה. 

שמואל אבואב שמואל אבואב צילום: שאול גולן

 

אבואב מחליף את כהן שעוזבת את תפקידה בתום תקופה יחסית סוערת ולאחר שנתקלה בביקורת רבה מצד מורים בגין רפורמת התחבורה הציבורית ובשל תקלות שונות שהשפיעו על תלושי השכר של המורים בתחילת השנה. הרפורמה בתחבורה גרמה להפחתה בהוצאות הנסיעות שהמורים מקבלים (על בסיס מפתח של חופשי חודש) וכך ירדו מהמשכורת שלהם מאות שקלים בחודש שבעבר הגיעו להם.

 

כתוצאה מהמחאה, הוקמה ועדה בראשות כהן שהגישה בסוף השנה שעברה המלצות שנועדו לשפר את הליקויים, אולם רק מחליפה בתפקיד יידרש לאכוף את המשך יישום ההמלצות.

 

שמה של כהן עלה באחרונה כאחת האפשרויות להחליף את משה דיין בתפקיד נציב שירות המדינה. כהן (51), החלה את הקריירה שלה כמחנכת כיתה, ומשם המשיכה לעלות במדרג התפקידים החינוכי באזור ירושלים, והפכה למנהלת חטיבת ביניים ולמפקחת אזורית. לפני שמונתה למנכ"לית המשרד ב־2013 היא כיהנה בשני תפקידי סמנכ"ל במשרד. היא בוגרת בית הספר הגבוה לניהול בפריז במגמת ניהול במגזר ציבורי, ולפני כן למדה ייעוץ ארגוני למערכות חינוך באוניברסיטת תל־אביב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x