$
בארץ

המנופאים הכריזו: שביתה ביום חמישי באלפי אתרי בנייה

שבועיים לאחר שהוכרז סכסוך עבודה על רקע המבוי הסתום במשא ומתן על תנאיהם מול התאחדות בוני הארץ החליטו המנופאים לממש את זכות השביתה. יו"ר ההסתדרות: "למעלה מ-400 עובדים בישראל קיפחו את חייהם בעשור האחרון בענף. העובדים שבונים את המדינה מסכנים את חייהם ומתקשים לסגור את החודש"

אסנת ניר 11:1721.02.17

ההסתדרות הכריזה היום (ג') על שביתת אזהרה בה ישתתפו כ-1,200 מנופאים ומפעילי עגורן צריח באלפי אתרי בנייה בישראל ביום חמישי. השביתה מתוכננת נוכח המבוי הסתום במשא ומתן מול התאחדות בוני הארץ, להסדרת תנאי עבודתם. במקביל להשבתה יקיימו המנופאים כינוס מחאה ארצי, בתמיכת הסתדרות עובדי הבניין והעץ. 

לפני כשבועיים הוכרז על סכסוך עבודה בענף הבניין וזאת על רקע מבוי סתום לדברי העובדים במשא ומתן המתנהל מזה כחצי שנה מול התאחדות בוני הארץ, להסדרת מכלול תנאי העסקתם של המנופאים, כאשר נושא הבטיחות של העובדים עומד בראשם. המנופאים מנהלים מאבקם ממושך בעניין זה כאשר רק לפני כשבועיים התמוטט מנוף וגרם נזק לבני אדם ולרכוש.

 

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן אמר לפני זמן קצר כי: "למעלה מ-400 עובדים בישראל קיפחו את חייהם בעשור האחרון בענף שהפך למסוכן ולקטלני ביותר בשוק העבודה בארץ. די לזילות בחיי אדם. הפקרת הבטיחות, פיקוח רופף והיעדר אכיפה, הם רק סימפטומים לתחום פרוץ ומופקר, שמרבית העובדים בו מועסקים כעובדי קבלן, משוללי זכויות ותנאים בסיסיים. העובדים שבונים את המדינה מסכנים את חייהם ומתקשים לסגור את החודש".

 

ניסנקורן: "למעלה מ-400 עובדים קיפחו חייהם בעשור האחרון" ניסנקורן: "למעלה מ-400 עובדים קיפחו חייהם בעשור האחרון" צילום: בלומברג

נשיא התאחדות בוני הארץ, רוני בריק מסר בתגובה: "בשבועות האחרונים מנהלת ההתאחדות משא ומתן עם ההסתדרות הכללית לקראת חתימת הסכם קיבוצי מקיף גם עבור המנופאים בענף. ההתאחדות חתמה לפני שנים עם ההסתדרות הכללית על הסכם קיבוצי ייחודי שמגן על זכויות כלל עובדי ענף הבנייה. על כולנו – חברי התאחדות בוני הארץ, ראשי ההסתדרות והמנופאים, חלה חובה ציבורית להגיע להסכם סופי ולמנוע פגיעה בפעילות ענף הבנייה". 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x