$
משפט

איילת אזולאי, לשעבר היועצת של בן אליעזר, נידונה ל-200 שעות עבודות שירות

היועצת הפרלמנטרית ומנהלת הלשכה לשעבר של השר המנוח, הורשעה במרמה והפרת אמונים. ביהמ"ש דחה במקביל את בקשתה לבטל את הרשעתה, לאחר שהודתה בהעברת מידע חסוי לאיש העסקים ג'קי בן זקן

תומר גנון 10:4621.02.17

שופט בית המשפט המחוזי בת"א, בני שגיא, גזר היום (ג') 200 שעות עבודה לטובת הציבור על איילת אזולאי, היועצת הפרלמנטרית ומנהלת הלשכה לשעבר של בנימין (פואד) בן אליעזר המנוח, לאחר שהורשעה במרמה והפרת אמונים.

 

 

השופט דחה במקביל את בקשת סנגוריה של אזולאי לבטל את הרשעתה, לאחר שהודתה במהלך המשפט בהעברת מידע חסוי לאיש העסקים ג'קי בן זקן. המידע נוגע להחלטת מועצת הנפט על רישיון הקידוח של חברת שמן שהיתה בבעלותו של זקן ובבעלות שותפו אברהם נניקשווילי, המואשם במתן שוחד לבן אליעזר.

 

"מעשיה של אזולאי פגעו פגיעה לא מבוטלת באמון הציבור בעובדי הציבור ובטוהר המערכת השלטונית", כתב שגיא, "ובהקשר זה אני נכון לקבל את עמדת התביעה, לפיה 'כגודל המעמד כך עוצמת הפגיעה'". 

איילת אזולאי, לשעבר מנהלת הלשכה של בנימין בן אליעזר המנוח איילת אזולאי, לשעבר מנהלת הלשכה של בנימין בן אליעזר המנוח צילום: עמית שעל

 

על פי כתב האישום שבו הודתה אזולאי, היא עבדה תחת בן אליעזר בתפקידיו השונים החל משנת 1992 כמזכירה, עוזרת, מנהלת לשכה ויועצת פרלמנטרית. בכל אחד מתפקידיה הייתה אזולאי עובדת ציבור. במהלך התקופה הרלוונטית לכתב האישום (2011), הייתה אזולאי יד ימינו ובת בריתו של בן אליעזר, קידמה את האינטרסים שלו, ובמקביל את שלה, ופעלה כזרועו הארוכה.

 

בנימין בן אליעזר המנוח בנימין בן אליעזר המנוח צילום: ישראל הדרי

 

בן זקן היה פעיל של בן אליעזר במפלגת העבודה. ברבות השנים, ועם הפיכתו של בן זקן לאיש עסקים, הפכו הקשרים בין השניים לאינטרסנטיים. בן זקן, כך כתב האישום, הקפיד לשמור על קשרים גם עם אזולאי, אותה הכיר מימיו כפעיל פוליטי. הפרקליטות טוענת שהמידע שהעבירה אזולאי לבן זקן, שהודה לאחרונה במסגרת הסדר טיעון

בעבירה של סיוע להפרת אמונים, שיפר את סיכויה של חברת שמן לקבל רישיון קידוח, סיכוי בעל פוטנציאל כלכלי גדול.

 

מפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) נמסר: "מדובר בהרשעה תקדימית, כאשר לראשונה מורשע עובד ציבור בהדלפה מתוך ישיבה פנימית. בזמן שכיהנה אזולאי כעוזרת בכירה ומנהלת לשכתו של השר בן אליעזר, ביצעה שורת פעולות המהוות הפרת כללים החלים על עובדת ציבור, ע"י שימוש וניצול של מידע פנימי שדאגה שיגיע אליה מכח היותה עובדת ציבור. אזולאי ניצלה את תפקידה, מעמדה, סמכויותיה והאמון שנתן בה הציבור, וביצעה מעשי מרמה והפרת אמונים מתוך כוונה להיטיב עם אינטרסים כלכליים זרים. בקביעת עונשה של הנאשמת, ביהמ"ש לקח בחשבון את העובדה שהנאשמת פעלה בשליחותם של אחרים. הרשעתה מעידה כי עובד ציבור שישתמש לרעה בכח שניתן לו, בקשרים והשררה שצבר לאור שנים רבות של עבודה בשירות הציבורי - יעמוד לדין פלילי, יורשע וישא בעונש המתאים בנסיבות".

 

התובעת בתיק היתה עו"ד סוזנה שור מפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה).

 

עורכות הדין יעל גרוסמן ושרון בן צבי, המייצגות את אזולאי מסרו: ״בית המשפט אמנם הרשיע את איילת אזולאי אבל התחשב בייחודיות נסיבות העבירה, ובזכויות הרבות העומדות לאיילת בשל פעילותה למען הציבור, ולכן הטיל עליה עונש מתון מאוד״.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x