$
משפט

מנהלת הלשכה לשעבר של בנימין בן אליעזר הורשעה במרמה והפרת אמונים

אזולאי הודתה בפני שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, בני שגיא, בהעברת מידע חסוי הנוגע לרישיון הקידוח של חברת שמן של אנשי העסקים אברהם נניקשוילי וג'קי בן זקן

נעמי צורף 14:0721.11.16
איילת אזולאי, מנהלת הלשכה לשעבר של השר בנימין (פואד) בן אליעזר שנפטר לפני כשלושה חודשים, הורשעה הבוקר (ב') בעברת מרמה והפרת אמונים. אזולאי הודתה בפני שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, בני שגיא, בהעברת מידע חסוי לאיש העסקים ג'קי בן זקן. המידע נוגע להחלטת מועצת הנפט על רישיון הקידוח של חברת שמן שהיתה בבעלותו של זקן ובבעלות שותפו אברהם נניקשווילי.

 

 

 

הודאתה של אזולאי אינה במסגרת הסדר טיעון, ופרקליטותיה, עורכות הדין יעל גרוסמן ושרון בן צבי, יבקשו מביהמ"ש לבטל את ההרשעה בהתאם לתסקיר מבחן ולגזור עליה עונש ללא הרשעה.

 

איילת אזולאי איילת אזולאי צילום: עמית שעל

 

בן אליעזר (ארכיון) בן אליעזר (ארכיון) צילום: ישראל הדרי

 

על פי כתב האישום, אזולאי עבדה תחת בן אליעזר בתפקידיו השונים החל משנת 1992 כמזכירה, עוזרת, מנהלת לשכה ויועצת פרלמנטרית. בכל אחד מתפקידיה הייתה אזולאי עובדת ציבור. במהלך התקופה הרלוונטית לכתב האישום (2011), הייתה אזולאי יד ימינו ובת בריתו של בן אליעזר, קידמה את האינטרסים שלו, ובמקביל את שלה, ופעלה כזרועו הארוכה.

 

בן זקן היה פעיל של בן אליעזר במפלגת העבודה. ברבות השנים, ועם הפיכתו של בן זקן לאיש עסקים, הפכו הקשרים בין השניים לאינטרסנטיים. בן זקן, כך כתב האישום, הקפיד לשמור על קשרים גם עם אזולאי, אותה הכיר מימיו כפעיל פוליטי.

 

הפרקליטות טוענת שהמידע שהעבירה אזולאי לבן זקן, שהודה לאחרונה במסגרת הסדר טיעון בעבירה של סיוע להפרת אמונים, שיפר את סיכויה של חברת שמן לקבל רישיון קידוח, סיכוי בעל פוטנציאל כלכלי גדול.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x