$
בארץ

עוד עיכוב במינוי שמיר לתע"א: ביקש לדחות דיון בעניינו

מחר אמורה היתה ועדת המינויים לקיים דיון במינוי יאיר שמיר ליו"ר תע"א. אלא ששמיר פנה אתמול בבקשה לקבל זמן נוסף להיערכות ולמתן תשובות

אסנת ניר 08:0721.02.17

מינוי יאיר שמיר ליו"ר התעשייה האווירית (תע"א) נתקל בקשיים נוספים. ל"כלכליסט" נודע כי הדיון בנוגע למינויו של שמיר, שהיה אמור להתקיים מחר (ד') בוועדת המינויים, נדחה. זאת לאור פניית שמיר אתמול בבקשה לקבל זמן נוסף להיערכות ולמתן תשובות לוועדה.

 

לפני כשבועיים עיכבה ועדת המינויים את ההחלטה בנוגע למינוי שמיר וביקשה ממנו הבהרות נוספות בנוגע לסדרת שאלות שהובאו בפני הוועדה לגבי מינויו, ביניהן חשדות לניגודי עניינים. זאת בסיום דיון ארוך שנמשך כמה שעות במועמדותו.

 

בקשת דחייה זו של שמיר נעשית לאחר שבמשך חודשים התבטאו שרים על הצורך לפעול במהירות לקדם מינוי זה. שמיר אף התייחס בראיון ל"ידיעות אחרונות" לכך שבמידה שההחלטה הייתה מתקבלת מוקדם יותר, היה נותר זמן לחפיפה, אולם כעת בקשת הדחייה מגיעה מכיוונו.

 

שמיר. רוצה זמן נוסף שמיר. רוצה זמן נוסף צילום: אוראל כהן

 

הדיון שהיה אמור להתקיים מחר נקבע במיוחד לצורך מינויו, וכעת משנדחה הוועדה לא תתכנס במועד זה. ישיבת הוועדה הבאה צפויה להיות ב־2.3 ובמידה ויספק את התשובות אותן נדרש עד למועד זה, יתקיים הדיון בעניין מינויו.

 

הוועדה יכולה להחליט לאשר או לדחות את מינויו. אם יפסל יוכל לערער על החלטות הוועדה לבית משפט, בהתאם לנימוקי הפסילה. אם יאושר אמנם מדובר בינתיים במינוי לדירקטוריון בלבד אך גורמים מעריכים כי מינויו לתפקיד יושב הראש יאושר על ידי הדירקטוריון. הועדה מורכבת מיו"ר – השופטת (בדימוס) בלהה גילאור, כשלצידה נציג ציבור ונציג לרשות החברות (היו"ר אורי יוגב או מ"מ).

 

בתקופה האחרונה פורסמו ניגודי עניינים שונים לכאורה של שמיר. בין אלו עלה כי בתקופת כהונתו כיו"ר תע"א בחנה החברה שיתוף פעולה עם חברת דאסו אוויאיישן והשתיים גיבשו הסכם לשיתוף פעולה לרכישת מטוסים ללא טייס. במקביל לתפקידו כיו"ר, המשיך לנהל שמיר את עסקיו הפרטיים, שבמסגרתם ניהל פעילות עסקית עם חברת דאסו שהשקיעה בקרן קטליסט שבבעלותו.

 

שמיר מסר בתגובה כי "בימים הקרובים אעביר את החומרים הדרושים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x