$
בארץ

מינוי שפיגלר מתעכב ולביטוח לאומי אין מנכ"ל

לאחר שהוועדה לבחינת מינויים בחברות ממשלתיות דחתה את ההחלטה למינוי הבעייתי שמקדם שר הרווחה חיים כץ היא תשוב ותדון בה מחר; בינתיים כבר שישה ימים שלביטוח הלאומי אין מנכ"ל

מיקי פלד 07:5421.02.17

שישה ימים מתנהל ביטוח לאומי ללא מנכ"ל, מאז עזב פרופ' שלמה מור יוסף את התפקיד ביום רביעי האחרון. מחר (ד') צפויה הוועדה לבחינת מינויים בחברות הממשלתיות בראשות השופטת בדימוס בלהה גילאור לדון במינויו של מאיר שפיגלר לתפקיד. זו תהיה הפעם השנייה שהוועדה דנה בבקשה של שר הרווחה חיים כץ לאשר את המינוי, לאחר שבפעם שעברה דחתה את ההחלטה לאור ביקורת מצד מבקר המדינה והיועמ"ש על פעילותו של שפיגלר, שכיהן כמנכ"ל קק"ל עד לפני חודש.

 

המינוי התעכב בין השאר משום שוועדת גילאור ביקשה מוועדת האיתור של מועצת ביטוח לאומי, זו שהמליצה על שפיגלר, לדון שנית בהמלצה לאור דו"ח המבקר על קק"ל שפורסם בינואר.

 

מהדו"ח עולים ליקויים קשים בפעילות הארגון, אבל בנוגע לשפיגלר הביקורת הסתכמה בכך שערך סיורים ברשויות המקומיות ללא תיעוד מסודר. השאלה המרכזית נמצאת בידי היועמ"ש, שאליו העביר המבקר חומרים לבדיקה בנוגע לפעילות של שפיגלר מול פארק אריאל שרון. במידה שהיועמ"ש יודיע כי עולים חשדות ממשיים נגד שפיגלר, לוועדת גילאור יהיה קשה מאוד לאשר את המינוי. במקרה כזה יישאר ביטוח לאומי ללא מנכ"ל זמן רב.

 

 

 

במקרה שוועדת גילאור תאשר מחר את המינוי, הוא צפוי להגיע לאישור הממשלה כבר ביום ראשון ושפיגלר ייכנס מיד לתפקידו.

 

שפיגלר. המינוי מתעכב שפיגלר. המינוי מתעכב צילום: ארכיון קקל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x