$
בארץ

מנכ"לית משרד החינוך מיכל כהן מסיימת את תפקידה

כהן כיהנה 4 שנים בתפקיד ו-9 במשרד החינוך וקידמה את הרפורמות "עוז לתמורה" ו"אופק חדש". לאחרונה נתקלה בביקורת רבה מהמורים בשל אי תשלום מלוא משכורתם. בנט, הצפוי להחליפה במועמד מהחינוך הדתי: "מנכ"לית מצוינת ומקצועית מהמעלה הראשונה"

ספי קרופסקי 13:3020.02.17
מנכ"לית משרד החינוך מיכל כהן, הודיעה היום (ב') על סיום עבודתה לאחר כמעט ארבע שנים בתפקיד וכתשע שנים במשרד. שר החינוך נפתלי בנט הודה לכהן על תקופת כהונתה ואמר כי "מיכל כהן הינה מנכ"לית מצוינת ומקצועית מהמעלה הראשונה. היא ניהלה את המערכת באופן נחוש ואמיץ, הובילה תוכניות משמעותיות והניחה תשתיות חינוכיות חשובות, שישרתו את המערכת לאורך השנים הבאות. אני משוכנע שהיא תמשיך בעתיד לתרום למדינת ישראל בתפקידים משמעותיים".

 

המנכ"לית כהן הודתה לשר בנט על האמון שנתן בה ולעובדי המערכת ובהודעת משרד החינוך צוין כי היא עזרה לקדם, בין השאר, תוכנית מערכתית לקידום למידה משמעותית, העמקת מנגנון הניהול האוטונומי בבתי הספר, קידום תכניות תקצוב דיפרנציאליות לצמצום פערים הטמעת רפורמות "עוז לתמורה" ו"אופק חדש" ועוד.

 

שר החינוך נפתלי בנט ומנכ”לית משרד החינוך מיכל כהן שר החינוך נפתלי בנט ומנכ”לית משרד החינוך מיכל כהן צילום: עמית שאבי

 

יחד עם זאת, כהן עוזבת את תפקידה בתום תקופה יחסית סוערת ולאחר שנתקלה בביקורת רבה מצד מורים בגין רפורמת התחבורה הציבורית ובשל תקלות שונות שהשפיעו על תלושי השכר של המורים בתחילת השנה. הרפורמה בתחבורה גרמה להפחתה בהוצאות הנסיעות שהמורים מקבלים (על בסיס מפתח של חופשי חודש) וכך ירדו מהמשכורת שלהם מאות שקלים בחודש שבעבר הגיעו להם.

 

כתוצאה מהמחאה, הוקמה ועדה בראשות כהן שהגישה בסוף השנה שעברה המלצות שנועדו לשפר את הליקויים, אולם רק מחליפה בתפקיד יידרש לאכוף את המשך יישום ההמלצות. עדיין לא ידוע מי צפוי להחליף אותה בתפקיד, אבל לא מן הנמנע שהשר בנט ייבחר באדם בעל פרופיל ועבר חינוכי מהציבור הדתי-לאומי.

 

שמה של כהן עלה באחרונה כאחת האפשרויות להחליף את משה דיין בתפקיד נציב שירות המדינה. כהן, בת 51, החלה את הקריירה שלה כמחנכת כיתה, ומשם המשיכה לעלות במדרג התפקידים החינוכי באזור ירושלים, והפכה למנהלת חטיבת ביניים ולמפקחת אזורית. לפני שמונתה למנכ"לית המשרד ב־2013 היא כיהנה בשני תפקידי סמנכ"ל במשרד. היא בוגרת בית הספר הגבוה לניהול בפריז במגמת ניהול במגזר ציבורי, ולפני כן למדה ייעוץ ארגוני למערכות חינוך באוניברסיטת תל־אביב.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x