שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

אף שר לא מונה לטפל בענייני לקוחות עו"ד שמרון

משרד המשפטים מודה: סמכויותיו של רה"מ נתניהו כשר התקשורת בנוגע ללקוחות משרד עורכי הדין שמרון­־מולכו לא הועברו לשר אחר, אף שנאסר עליו לטפל בהם

נעמה סיקולר 08:4120.02.17
סמכויותיו של רה"מ נתניהו כשר התקשורת בנוגע ללקוחות משרד עורכי הדין שמרון­־מולכו לא הועברו לשר אחר, אף שנאסר עליו לטפל בהם. כך מודה משרד המשפטים בתגובה רשמית לפנייתו של עו"ד שחר בן מאיר.

עו"ד דוד שמרון עו"ד דוד שמרון צילום: גיל נחושתן

 

בתחילת ינואר פנה בן מאיר למשרד המשפטים בשאלה למי הועברו סמכויותיו של נתניהו בנושא, לאחר שנאסר עליו לטפל בעניינים הקשורים למשרד שמייצג אותו בעניינים פרטיים. אך מהתשובה, שנשלחה רק אתמול, לאחר שראש הממשלה כבר הודיע כי יעביר את תיק התקשורת לשר צחי הנגבי, מחשש שבג"ץ ייאלץ אותו לעשות כן, עולה כי לא נמצא פתרון של קבע בנושא. היועמ"ש הבהיר לנתניהו רשמית שאינו יכול לטפל בענייני לקוחות המשרד רק לאחר ש"ידיעות אחרונות" חשף כי מבקר המדינה בודק קיום ניגוד עניינים בנושא.

 

על נתניהו כשר תקשורת הוטלו שני איסורים מהותיים: האחד, לטפל בענייני חברו שאול אלוביץ', בעל השליטה בבזק, והשני, לטפל בענייני הלקוחות של שמרון־מולכו. שני האיסורים נכנסו לתוקפם רק לאחר שנתניהו הפך לשר התקשורת, בעקבות ביקורת ציבורית. בכל הנוגע לבזק העביר נתניהו את הטיפול לצחי הנגבי, אולם כעת מתברר כאמור כי בנושאים האחרים לא הועברו הסמכויות. הדבר בעייתי במיוחד לאור העובדה שלמשרד לקוחות רבים בתחום התקשורת.

 

כך לדוגמה, מתוך אתר המשרד: "עם הלקוחות מן הסקטור הפרטי בישראל ניתן למנות מפעילי תקשורת סלולרית, מפעיל תקשורת בינלאומית ואינטרנט, ערוצי טלויזיה, חברת הפקה מרכזית..."

 

בתשובה לעו"ד בן מאיר כותב ערן עסיס ממחלקת ייעוץ וחקיקה במשרד המשפטים, כי מקרה שבו נאסר על שר לטפל בנושא מסוים מבלי שסמכויותיו הועברו לאחר אפשרי כשהמעורבות של השר נשארת תיאורטית בלבד. עוד כתב עסיס כי במשרדי התקשורת והמשפטים ישנם מנגנונים שמטרתם למנוע היווצרות ניגודי עניינים גם מבלי להעביר סמכויות.

 

התשובה הזו מעוררת תהיות משום שלא ברור ממנה אם נעשה מיפוי של לקוחות שמרון־מולכו אל מול הסוגיות שבהן טיפל שר התקשורת נתניהו, וגם אין התייחסות לכך שחוק ההסדרים האחרון הכיל רפורמות בתחום התקשורת שייתכן ונגעו גם ללקוחות שמרון־מולכו, ובכל זאת קודמו על ידי נתניהו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x