$
בארץ

תוך פחות משנתיים: מנכ"ל המכללה למנהל רני יעקובי מסיים את תפקידו - רפי גמיש יחליפו

הסמנכ"ל לפיתוח עסקי במכללה יחליף את יעקובי, שעוזב לאחר תקופה סוערת, שבמהלכה השבית הסגל האקדמי את הלימודים במכללה פעמיים לקראת סוף השנה שעברה. לפני שבועיים הסגל והההנהלה חתמו על הסכם קיבוצי

ספי קרופסקי 17:0219.02.17
מנכ"ל המכללה למנהל רני יעקובי הודיע על סיום תפקידו לאחר פחות משנתיים בתפקיד, כך הכריזה היום (א') הנהלת המכללה. מי שיחליף אותו בתפקיד הוא הסמנכ"ל לפיתוח עסקי במכללה, רפי גמיש.

 

יעקובי כיהן כמנכ"ל המכללה למינהל החל ממאי 2015 לאחר כארבע שנים בהן כיהן כמשנה למנכ"ל המסלול האקדמי המכללה למינהל. הוא כיהן בעברו בשורה של תפקידים ובהם: סמנכ"ל שיווק בבנק לאומי למשכנתאות, מנהל אגף שיווק בחברת דלק ומנכ"ל קבוצת קידום. בתקופת כהונתו כמשנה למנכ"ל המסלול האקדמי המכללה למינהל, ייסד מודל המעניק מעטפת שלמה של שירותים עבור הסטודנטים וכן הוביל פיתוח של מרכזי היזמות במכללה.

  

מנכ"ל המכללה למנהל היוצא רני יעקובי מנכ"ל המכללה למנהל היוצא רני יעקובי צילום: ישראל הדרי

 

יחד עם זאת, הוא עוזב לאחר תקופה סוערת שבמהלכה השבית הסגל האקדמי את הלימודים במכללה פעמיים לקראת סוף השנה שעברה. הוועד הכריז באוקטובר 2016 על סכסוך עבודה לאחר שההנהלה הודיעה כי אין בכוונתה לקיים הסכם הקיבוצי עליו חתמה ב-2015. במסגרת ההסכם, הסכים הסגל האקדמי להפחתת שכר בגובה של 40% לפרק זמן מסוים בלבד, כחלק מתוכנית התייעלות כלכלית שעברה המכללה, שתוקפה היה אמור להסתיים באוקטובר 2016. כלומר, חברי הסגל החתומים על ההסכם הקיבוצי היו אמורים לקבל את משכורותיהם המלאות – כפי שהשתכרו לפני הליך ההתייעלות – החל מה-1 לנובמבר.

 

בוועד טענו אז כי הנהלת המכללה מנסה לפגוע בהתאגדות המרצים. בעקבות זאת, החליט הוועד להשבית ולשבש את הלימודים בארבע פקולטות בסוף החודש שעבר, אולם אז נדמה היה כי ישנה נכונות ליישב את הסכסוך לאחר ששני הצדדים הודיעו על חזרה לשולחן הדיונים ועל חידוש הלימודים במוסד. אולם אז המגעים פוצצו והוועד חזר לשבות. לפני שבועיים הצדדים חתמו על הסכם קיבוצי.

 

רפי גמיש. ימונה למנכ"ל רפי גמיש. ימונה למנכ"ל צילום: רמי זרנגר

 

במסגרת תפקידו במכללה למינהל, גמיש הקים את בניית הקמפוס החרדי של המכללה ואת מערך מכינות קדם אקדמיות "שחקים". גמיש הוא בוגר תואר ראשון בכלכלה במכללה, ובעל תואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת בן גוריון. לפי המכללה, יעקובי יעבוד בתקופה הקרובה על מיזם עצמאי בתחום ההשכלה הגבוהה.

 

גמיש מסר כי "דרישות הסטודנטים השתנו משמעותית בשנים האחרונות ומצריכות ממוסד אקדמי להעניק יותר מאשר השכלה אקדמית. המכללה למינהל מובילה בשנים האחרונות תהליך עומק שכולל פיתוח שירותים שיאפשרו לסטודנט למצות את סך כישוריו. אני רואה את עצמי מחויב כלפי חברי הסגל וציבור הסטודנטים לשמור על  סביבת לימודים חדשנית, תוססת ונעימה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x