$
בארץ

התאחדות התעשיינים מצטרפת לערר על סגירת מיכל האמוניה

טוענת כי "כלל המשק תלוי בכך שמסוף האמוניה הארצי ימשיך לפעול למען צרכי המשק הישראלי בכללותו, עד למציאת פתרונות אחרים שיאפשרו את המשך אספקתה הרציפה של האמוניה"

אסנת ניר 14:2819.02.17

התאחדות התעשיינים הצטרפה לטענות חיפה כימיקלים והצטרפה לערר על סגירת מיכל האמוניה בחיפה, מקור לחומר גלם למפעלי תעשייה. ההתאחדות טוענת בערר שהגישה בשישי האחרון כי סגירת מיכל האמוניה באופן פתאומי תוביל לפגיעה מיידית באלפי מקומות עבודה בתעשייה ותשבית קווי ייצור.

 

מיכל האמוניה במפרץ חיפה מיכל האמוניה במפרץ חיפה צילום: אלעד גרשגורן

 

ביום רביעי שעבר בית המשפט המחוזי בחיפה הוציא צו עיכוב ביצוע להחלטת בית המשפט לעניינים מקומיים בנוגע לריקון מיכל האמוניה בתוך 10 ימים. זאת לאחר ערעור

של חיפה כימיקלים. בית המשפט קבע שתגובת עיריית חיפה או היועץ המשפטי לממשלה תתקבל עד היום (א') והדיון במעמד כל הצדדים יתקיים ביום ראשון הבא. 

 

בערר שהגישה התאחדות התעשיינים נכתב: "לא ניתן לקבל החלטה מושכלת בעניין זה מבלי לשקול את הנזק הציבורי העצום הצפוי להיגרם באופן בלתי הפיך כתוצאה מסגירת מסוף האמוניה הארצי. המפעלים ואלפי עובדיהם נמצאים בסכנה ממשית ובלתי הפיכה. כלל המשק תלוי בכך שמסוף האמוניה הארצי ימשיך לפעול למען צרכי המשק הישראלי בכללותו, עד למציאת פתרונות אחרים שיאפשרו את המשך אספקתה הרציפה של האמוניה".

 

עוד טענו בהתאחדות כי הפגיעה הצפויה במשק תשפיע על תחומי ליבה כהתוצר הלאומי הגולמי, הייצוא הישראלי והיחסים המסחריים הבין לאומיים. התעשיינים דוחים את חוות הדעת שהוצגה לבית המשפט שתומכת בסגירת המפעל.

 

עיריית חיפה טוענת כי בהחלטה זו מתייצבת התאחדות התעשיינים לצד בעלי ההון שדרשו את התייצבותה ולא לצד מאות אלפים של תושבי חיפה והצפון: "תפקידה של התאחדות התעשיינים הוא לדאוג להון. ראוי שראשי התאחדות התעשיינים יפסיקו לישון טוב בלילה לאור ממצאי דו"ח המומחים כפי שאנו בעיריית חיפה הפסקנו לישון מאז הגיע הדו"ח לידנו. הצטרפותם נועדה לייצר נפח חסר משמעות לטענות חסרות שחר שכבר הופרחו בעבר. האמוניה איננה ומעולם לא הייתה נכס אסטרטגי לאומי של ישראל והגיע העת שנחייה כולנו במדינה שכאשר על כף המאזנים הון פרטי מול חיי 600 אלף תושבים, גם בעלי ההון בוחרים בחיים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x