$
בארץ

כחלון ומנדלבליט ייפגשו ביום ראשון לדון על חוק מס דירה שלישית

הפגישה תתקיים לאחר שהשופטת אסתר חיות האריכה את מועד הגשת תגובת המדינה עד ליום שלישי הקרוב, זאת לאחר טענות שנשמעו כי לחברי הוועדה ולייעוץ המשפטי לא היה די זמן ללמוד את החוק

עמרי מילמן 15:5116.02.17

שר האוצר צפוי להפגש ביום ראשון עם היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, כדי לדון עימו על חוק מס דירה שלישית (מס ריבוי דירות) שנכנס לתוקף עם אישור התקציב, כך עולה מבקשה להארכת מועד תגובת המדינה - הכנסת שר האוצר והממשלה. התגובה של המדינה הייתה צריכה להיות מוגשת עד יום ראשון, אולם השופטת אסתר חיות האריכה היום את מועד הגשת התגובה עד ליום שלישי הקרוב, אחרי שכחלון ומנדלבליט ייפגשו.

היועץ המשפטי אביחי מנדלבליט היועץ המשפטי אביחי מנדלבליט צילום: יואב דודקביץ

 

העתירות שהוגשו על ידי 5 גופים שונים, ביניהם סיעות האופוזיציה שבחרו להחרים את הדיון וההצבעה על החוק עצמו ולגבי התקנות בהמשך, עתרו כנגד הליך החקיקה עצמו וכנגד עיוותים בחוק. כזכור הדיונים על החוק עצמו נדחו ליום חמישי בלילה, בהתאם לבקשתו של האוצר, ואושרו בשישי בבוקר, לאחר לילה שלם של דיונים וויכוחים בין חברי הקואליציה. כאשר באישור החוק עצמו סירב יו"ר הוועדה, משה גפני לקחת חלק ונטש את הדיון לקראת סופו.

 

עוד בטרם החל הדיון התריעה היועצת המשפטית של הוועדה, שגית אפיק, כי לא היה לחברי הוועדה ולייעוץ המשפטי די זמן ללמוד את החוק. אמירה שזכתה לגיבוי בהמשך מהיועץ המשפטי של הכנסת שכתב כי היו פגמים שנפלו לשורש ההליך. מנגד טען ממלא מקום היועץ המשפטי של משרד האוצר, אסי מסינג, כי אין מניעה לדון ולאשר את החוק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x