$
בארץ

נדל"ן ותחנות דלק: נכסי החברות בנתניה

החברות שבמוקד הסתעפות חקרית השוחד בנתניה בנו בשנים האחרונות כמה פרויקטים בעיר או מחזיקות נכסים שונים

אורן פרוינד 08:1816.02.17

החברות שבמוקד הסתעפות חקרית השוחד בנתניה בנו בשנים האחרונות כמה פרויקטים בעיר או מחזיקות נכסים שונים בעיר הגם שאי אפשר בשלב הזה לדעת האם החשדות מתייחסים לפרויקטים האלה. כך לדוגמה קבוצת אשטרום ביצעה בשנים האחרונות שני פרויקטים של ייזום נדל"ן בנתניה דרך חברה־בת שלה אשדר. אשטרום מחזיקה גם בבניין המשרדים והמסחר בית הגביש בנתניה, דרך החברה־הבת אשטרום נכסים, שרשום בספריה בשווי של 167 מילין שקל ומייצר הכנסות של 13.5 מיליון שקל בשנה משכירות.

 

שני פרויקטי מגורים שמבצעת אשטרום בעיר הם פרויקט אגמים נתניה (שכולל שלושה בנייני מגורים) ופרויקט אשדר וקאנטרי בקריית השרון שבנתניה. שני הפרויקטים כוללים 232 דירות שנבנו בעלות השקעה כוללת של 320 מיליון שקל. הבנייה של הפרויקטים הושלמה במלואה ומרבית הדירות כבר נמכרו. ההכנסות הצפויות לאשטרום מהדירות מסתכמות בכ־280 מיליון שקל והיא צפויה לרשום עליהן רווח מצטבר של 45 מיליון שקל.

 

החקירות של יו"ר הקבוצה הביאו גם לעיכוב בגיוס כסף לקבוצת אשטרום בבורסה בתל אביב. הקבוצה היתה אמורה לבצע את השלב הציבורי בהנפקת האג"ח שלה בתחילת השבוע ולגייס עשרות מיליוני שקלים, אולם בעקבות החקירה היא עיכבה את ההנפקה. כעת, עם פרסום החקירה למשקיעים בתל אביב, החליטה אשטרום לבצע את ההנפקה היום.

 

לפז אין הרבה פעילות בנתניה. למעט ארבע תחנות דלק שהיא מחזיקה בתוך העיר באמצעות חברת תחנת דלק וסיכה נתניה בע"מ יש לה שני נכסים מניבים שמושכרים לבנק הבינלאומי וסופר פארם בחוזה עד ספטמבר 2017.

 

לבוני התיכון, חברת הנדל"ן למגורים של משפחת פרץ, יש שני פרויקטים של נדל"ן בעיר. האחד הוא פרויקט ויסטה בשכונת אגמים בנתניה, בניין הכולל 106 יחידות דיור שנבנה על קרקע שנרכשה על ידי החברה בעלות של 60 מיליון שקל בשנת 2013. החברה מכרה כבר למעלה מ־50 דירות בפרויקט. בנוסף יש לחברה בנתניה פרויקט שנמצא בתכנון (נתניה חוף הים) - קרקע עם תוכנית לבניית 145 יחידות נופש על הים בשטח של 6,400 מ"ר. הקרקע נרכשה על ידי החברה בשנים 2006—2009 בתמורה ל־25 מיליון שקל.

 

לדלק ישראל, החברה הבת של קבוצת דלק שאחראית על פעילות תחנות התדלוק של הקבוצה, יש שלוש תחנות דלק בנתניה ומשרדי החברה־האם שלה קבוצת דלק נמצאים ברחוב גיבורי ישראל בנתניה ונמצאים בבעלותה.

 

חשוב לציין כי כל הנכסים והפרויקטים שפורטו אינם קשורים בהכרח לחקירות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x