שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

חזרה זמנית לשגרה: ביהמ"ש הקפיא את התפטרות טייסי אגף המבצעים באל על עד מוצ"ש

במהלך דיון שהתקיים הבוקר בבית הדין לענייני עבודה קבעה השופטת כי הצדדים יחזרו לשולחן הדיונים בימים הקרובים וייפגשו פעם נוספת ביום ראשון כדי להגיע לפתרון המשבר בחברת התעופה

תומר הדר 13:2915.02.17

טייסי אל על ימשיכו לטוס השבוע והתפטרות אנשי אגף המבצעים עדיין לא תיכנס לתוקף, כך נקבע הבוקר (ד') במהלך דיון שהתקיים בבית הדין לעבודה שהקפיא את ההתפטרות עד מוצאי שבת. עם זאת, בימים הקרובים יקיימו הצדדים דיונים - וייפגשו פעם נוספת ביום ראשון. 

כזכור, אתמול פנתה הנהלת אל על לבית הדין מחשש שמא בעלי תפקידים ניהוליים באגף מבצעים בחברה יעזבו השבוע, והחברה לא תוכל בפועל לאפשר טיסות מטוסים.

 

השבוע הנוכחי נחשב לאחד הסוערים בתולדות החברה. לפני שלושה חודשים, בעיצומו של המשבר הקודם באל על - בנוגע לתנאי העסקתם של טייסי החברה - הודיעו מספר בעלי תפקידים מרכזיים בחברה בתפקידים ניהוליים באגף מבצעים כי לא יוכלו עוד לבצע את תפקידם לנוכח היותם טייסים בחברה, המצויים בסכסוך מול ההנהלה. בהיעדרם, ובהיעדר טייס ראשי שגם הוא איים להתפטר, החברה אינה מסוגלת לפעול כלל - ובפועל אינה מסוגלת לטוס.

 

התעקשותם של בעלי התפקידים באגף המבצעים לעזוב את תפקידם - והקושי במציאת מחליפים עבורם - מגיעים על רקע הסכסוך הנוכחי בין הנהלת אל על לטייסיה, אשר נוגע לתנאי העסקתם של טייסים שגילם מעל 65. לפי תקנות תעופה בינלאומיות טייס מעל גיל 65 לא יכול להטיס מטוס באופן מסחרי. משום שכך, טייסים ותיקים אלה הועברו לתפקידי הדרכה, אך בתפקידי הדרכה הם מרוויחים פחות ובשל כך איימו להתפטר.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x