שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

חיפה כימיקלים הפסיקה לספק אמוניה ללקוחות - מרוקנת את חומר הגלם לצרכיה בלבד

הסברה היא שעוד כמה שבועות לקוחות שונים בארץ יחלו להתלונן שמצבם מחמיר, מהלך שעלול ליצור לחץ כלפי מוסדות המדינה לבטל את החלטת ביהמ"ש לסגור את המכל. עמותת צלול: "איומי השבתת המשק של החברה ראויים להתערבות ביהמ"ש"

ליאור גוטמן 18:5714.02.17
חיפה כימיקלים הפסיקה לספק אמוניה ללקוחות, וחומר הגלם שם משמש בשלב זה רק את צרכיה הפנימיים, כך מסרו היום (ג') גורמים בחברה. הסברה היא שעוד כמה שבועות לקוחות שונים בארץ יחלו להתלונן שמצבם מחמיר, מהלך שעלול ליצור לחץ בשטח כלפי מוסדות המדינה לבטל את סגירת המכל ואת החלטת ביהמ"ש מהשבוע לרוקן אותו בשל מסוכנותו 

 

 

 

במרץ הקרוב אמור להחליט המשרד להגנת הסביבה אם לשלול את היתר הרעלים של חיפה כימיקלים, מה שיסגור כמעט סופית את האפשרות לחדש את הפעילות שם, אם וכאשר ערכאות משפטיות אחרות יפסלו את פסיקת בית המשפט בחיפה מלפני מספר ימים.
חיפה כימיקלים חיפה כימיקלים צילום: פיני חמו

 

מעמותת צלול, שמובילה את המאבק לסגירת מכל האמוניה נמסר בתגובה: "חיפה כימיקלים הם בריון תעשייתי שפועל כאחרון העבריינים ואיומי השבתת המשק שהם משמיעים כעת ראויים להתערבות נוספת של בית המשפט. 95% מהאמוניה שבמכל מיועדת לייצור דשנים המשרת אך ורק את שורת הרווח שלהם - שחשובה מבחינתם יותר מחייהם של תושבי חיפה".

 

אמוניה משמשת כתוצר גלם לתעשיית הדשנים. הלקוחות העיקרים של המכל, שמאחסן יבוא בהיקף של כ-10 עד 12 אלף טונות לשנה, הם חיפה כימיקלים ומפעלי ים המלח. מכל האמוניה באזור חיפה היה אמור לעבור לנגב כבר לפני כמה שנים במסגרת מכרז ממשלתי. המכרז נכשל, והדבר לא הותיר למשרד להגנת הסביבה לאיים על חיפה כימיקלים בשלילת היתר אחסנת הרעלים. ביום ראשון האחרון קבע ביהמ"ש לעניינים מקומיים בחיפה שמכל מסוכן לציבור, ולכן אסור למלאו ויש לרוקן את תכולתו תוך 10 ימים.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x