$
משפט

ביהמ"ש לחיפה כימיקלים: לרוקן את מיכל האמוניה תוך 10 ימים ולא למלאו מחדש

שופטת בית משפט השלום ג'אדה בסול הורתה על סגירת המיכל עד להודעה חדשה. ההחלטה ניתנה ללא נציגי חיפה כימיקלים, בעלי המיכל, שבחרו שלא להגיע לדיון. עיריית חיפה: "מדובר בהישג נוסף בדרך ארוכה של מאבקנו לסילוק מיכל האמוניה"

ליאור גוטמן 13:1512.02.17

בית משפט השלום בחיפה הורה היום (א') על סגירת מיכל האמוניה במפרץ חיפה עד להודעה חדשה. כמן כן הורתה השופטת ג'אדה בסול לרוקן את המיכל בתוך 10 ימים ולא למלאו עוד.

 

 

משמעות הדבר היא, שככל שלא יוגש ערעור, מיכל האמוניה שממוקם באזור חיפה יתרוקן עוד החודש - מבלי למלאו מחדש. 

מיכל האמוניה במפרץ חיפה מיכל האמוניה במפרץ חיפה צילום: גיל נחושתן

 

ההחלטה ניתנה היום ללא נציגי חיפה כימיקלים, בעלי המיכל, שבחרו שלא להגיע לדיון. את ההחלטה ליווה דו"ח שחובר בטכניון ושהופץ באחרונה והצביע על סכנה לחיי אדם במקרה של דליפה או תקלה שם. הדו"ח הזהיר מסכנה חמורה לחיי חצי מיליון תושבים במקרה של תקלה או דליפה.

 

מיכל האמוניה באזור חיפה היה אמור לעבור לנגב כבר לפני כמה שנים במסגרת מכרז ממשלתי. המכרז נכשל, והדבר לא הותיר למשרד להגנת הסביבה לאיים על חיפה כימיקלים בשלילת היתר אחסנת הרעלים.

 

אמוניה משמשת כתוצר גלם לתעשיית הדשנים. הלקוחות העיקרים של המיכל, שמאחסן יבוא בהיקף של כ-12 אלף טונות, הם חיפה כימיקלים ומפעלי ים המלח.

 

מעיריית חיפה נמסר: "מדובר בהישג נוסף בדרך ארוכה של מאבק עיריית חיפה לסילוק מיכל האמוניה. השופטת החליטה  הבוקר על סגירה מוחלטת של מיכל האמוניה, יאסר על חיפה כימקלים להוסיף אמוניה למיכל ועליה לדאוג לרוקן את המיכל תוך 10 ימים. החברה תדאג למציאת חלופות להבטחת קיומו של מלאי האמוניה לשעת חירום".

 

מחיפה כימיקלים נמסר, כי "החברה תכבד את החלטת בית המשפט".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x