$
בארץ

הממשלה אישרה את מינוי ערן יעקב לממונה על השכר באוצר

עד כה שימש יעקב כמשנה למנהל רשות המסים במקביל לתפקיד ראש החטיבה לתכנון וכלכלה ברשות שאותה במהלך 6 השנים האחרונות. יעקב הוביל בשנים האחרונות את יישום רפורמת המיסוי הירוק

עמרי מילמן 13:0212.02.17

הממשלה אישרה היום (א') את מינויו של ערן יעקב לתפקיד הממונה על השכר והסכמי העבודה במשרד האוצר. זאת, לאחר שהמינוי קיבל את אישורה של הוועדה למינוי בכירים בשירות המדינה, לבקשתו של שר האוצר משה כחלון.

 

עד כה שימש יעקב כמשנה למנהל רשות המסים וטיפל בקידום תהליכים אסטרטגיים ופרויקטים מרכזיים ברשות, ניהול ועדות וקידום רפורמות במקביל לתפקידו כראש החטיבה לתכנון וכלכלה ברשות שאותה הוא מנהל 6 שנים.

 

ערן יעקב ערן יעקב צילום: דוברות האוצר

 

יעקב הוביל בשנים האחרונות את יישום רפורמת המיסוי הירוק ועמד בראש הוועדה הבין-משרדית למיסוי תחליפי דלק. בנוסף עמד בראש הוועדה לבחינת דרכי הטיפול ביהלומנים, והשתתף בוועדות בנושא יוקר המחייה ובהן ועדת טרכטנברג, ועדת קדמי וועדת לנג. כן היה שותף לעבודת שתי הוועדות בראשות פרופ' איתן ששינסקי שבחנו את מיסוי משאבי טבע בישראל.

 

ערן יעקב (49), בעל תואר שני במשפטים לכלכלנים, תואר ראשון בניהול וכלכלה ובעל תואר ראשון במשפטים.

 

השר כחלון: "במהלך שנותיו הרבות ברשות המסים הוביל ערן יעקב רפורמות משמעותיות ועמד בראש ועדות שסייעו רבות לכלכלת המדינה ולאזרחי ישראל. יעקב הוא איש מקצוע מהשורה הראשונה ואין לי ספק שהוא יתרום רבות מכישוריו ונסיונו הרב בתפקיד הממונה על השכר".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x