בארץ

באל על מתלוננים: הטייסים שוב משבשים טיסות

ההנהלה טוענת כי הטייסים מסרבים לאייש 20 טיסות המיועדות למחר, בהן ללפלנד, למינכן, לפרנקפורט,לפראג,ללרנקה ולציריך; לדבריה, הטייסים "איבדו את האחריות וההגינות"

תומר הדר 20:0609.02.17

המשבר בין טייסי אל על והנהלת החברה מסרב להירגע: הפעם, כך טוענת הנהלת אל על, שוב מסרבים הטייסים לאייש טיסות המיועדות למחר (ו') בבוקר. בין היתר מדובר בטיסות ללפלנד, למינכן, לפרנקפורט,לפראג,ללרנקה ולציריך.

 

במכתב ששיגרה אל על ליו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן היא ציינה כי בשעה האחרונה היא מתמודדת עם גל של היעדרויות טייסים ושקיים חסר של טייסים ל-20 טיסות. במכתבה היא ציינה ש"הטייסים איבדו את הכיוון, האחריות, ההגינות והרגישות".

 

אתמול הודיע ועד טייסי אל על כי קיימת טיוטה בינם ובין ההנהלה שבמסגרתה אכן סוכמו תנאים עקרוניים הנוגעים להעסקתם של טייסים מעל גיל 65, שהוא סלע המחלוקת הנוכחית בין הצדדים. אולם באל על הכחישו את קיומן של הבנות בין הצדדים. טייסים הוותיקים מנועים מלטוס מעל גיל זה - מה שגרם לאל על להציבם בתפקידי הדרכה, המביאים לקיצוץ שכר של עשרות אחוזים.

 

כעת מתלוננים באל על שהטייסים שוב לא נענים להוראת בית המשפט שאסר עליהם השבוע לחדול משיבושי טיסות, דבר שאילץ את החברה לבטל אותן. לפי החברה, היא פועלת לאייש את הטיסות כדי להביא את הנוסעים ליעדם.

 

 

 

מוועד טייסי אל על נמסר בתגובה כי "לאורך כל הדרך הנהלת אל על היא זו שמתנהלת בבריונות: היא זו שקיצצה שני שלישים משכר הטייסים, היא זו ששלחה טייסים לחופשה כפויה, היא זו שמפרסמת התנהלות שגרתית ולא חריגה כאילו הייתה ביזיון החלטת בית הדין והיא זו שלאחר שסוכמה טיוטת הסכם מערימה קשיים ומסרבת לחתום עליו. כנראה שהנהלת אל על התאהבה בקיום הסכסוך ואינה באמת רוצה פתרון".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x