שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

דיווח: פרשת הצוללות עוברת מבדיקה לחקירה פלילית, רה"מ אינו חשוד כרגע

לפי הערוצים 2 ו-10, החשוד הבכיר בשלב, כך מסתמן, הוא מפקד חיל הים לשעבר אליעזר מרום (צ'ייני). בנוסף ייחקרו באזהרה בכירים נוספים במערכת הביטחון, המתווך מיקי גנור ופרקליטו, עו"ד דוד שמרון.

שירות כלכליסט 20:3708.02.17

פרשת הצוללות עוברת מבדיקה לחקירה פלילית. כך פרסמו הערב ערוץ 2 ו-10. את ההחלטה קיבל פרקליט המדינה שי ניצן ולא היועץ המשפטי לממשלה, מהטעם שראש הממשלה אינו חשוד בשלב זה. במרכז הפרשה: תשלום שוחד לבכירים במערכת הביטחון. עוד פורסם כי מפקד חיל הים לשעבר רם רוטברג מסר עדות במשטרה.

 

החשוד הבכיר בשלב, כך מסתמן, הוא מפקד חיל הים לשעבר אליעזר מרום (צ'ייני). בנוסף ייחקרו באזהרה בכירים נוספים במערכת הביטחון, המתווך מיקי גנור ופרקליטו, עו"ד דוד שמרון.

 

לפי ערוץ 10, חוזה ההתקשרות בין משרד הביטחון למספנה הגרמנית "טיסנקרופ" אסר על המספנה לשלם עמלה או בונוס לגנור בלי קבלת אישור מוקדם ממשרד הביטחון - דבר שמעולם לא התבקש או ניתן. ב-2014 בוטל האיסור על קבלת עמלות מנימוקים של חופש העיסוק וזכות הקניין של המתווכים. גנור, לפי הדיווח קיבל עמלות שמנות כשהאיסור היה עדיין בתוקפו. בכיר לשעבר במספנה אמר כי עד כה שולמו לגנור כ-11 מיליון יורו על עבודתו.

 

אליעזר מרום אליעזר מרום

 

בנוגע לתיק 1000 - תיק המתנות - פורסם בערוץ 2 כי באחרונה נערכה בדיקה ברשות המפקחת על ערוץ 10 בו שותף איש העסקים ארנון מילצ'ן, במטרה לבדוק אם נתניהו היה מעורב במתן הקלות לערוץ. במסגרת הבדיקה נמסרה העדות של שמיר לצד שיחות עם בכירים בעבר ובהווה.

 

עוד פורסם כי החוקרים בתיק מנסים לבדוק האם למילצ'ן היה משהו חשוב לקבל מהמדינה כמו הקלות לערוץ, ולחלופין - האם נתניהו היה מעורב בהקלות שניתנו. עד כה עלה כי אין הכרעות ממשיות, וכי מילצ'ן לא רק שלא ביקש שום דבר, גם לא ענה לפניות של הרשות השניה.

 

בתוך כך, עיתונאי "הארץ" גידי וייץ פרסם כי נתניהו ביקש ממילצ'ן שייתן לרעייתו שרה תכשיט בשווי 10,000 שקל לרגל יום הולדתה. הדברים הללו מחלישים את גרסתו של נתניהו, לפיה לא ידע על העברת המתנות לרעייתו שרה, שכן תכשיט הוא אינו מוצר מתכלה.

 

תיק 1000 המכונה גם פרשת המתנות עוסק במתנות בשווי מאות אלפי שקלים שקיבלו לכאורה בני הזוג נתניהו ממילצ'ן ואחרים. לפני כשבועיים נחשפה בערוץ 2 גרסתו של מילצ'ן בחקירה המשטרה, ומדבריו עולה כי לא מדובר היה בתחלופת מתנות חברית, אלא ב"שינוע" מתנות של ממש, דרך קבע. לדברי מילצ'ן, הסיגרים, השמפניות והתכשיטים, ניתנו במשך תקופה ארוכה ורציפה. הענקת המתנות החלה ביחסי חברות ונמשכה ב"מתכונת ייחודית" רק לבני הזוג נתניהו והמתנות ניתנו על פי דרישה ספציפית ומפורטת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x