$
בארץ

לפיד: בתקציב האחרון חילקו כסף לכל מי שעבר במסדרון

לפיד בתדרוך לתא כתבי הכנסת: "הממשלה הזאת לא עושה שום דבר כלכלי חוץ מלחלק אחד לשני כסף. זו הכנה לאסון". לפיד התחייס למקרה של התפטרות נתניהו, "מי שהצביע ליכוד, הצביע לנתניהו. אם הוא הולך הביתה - צריך ללכת לבחירות"

שחר אילן 15:0608.02.17

"בתקציב האחרון חילקו כסף לכל מי שעבר במסדרון". זאת להוציא חריג אחד – המועצה הלאומית לחדשנות שתורמת לעתיד הכלכלה", כך לדברי יאיר לפיד בתדרוך לתא כתבי הכנסת. לפיד הסכים להערכות שר האוצר משה כחלון שהכלכלה הישראלית פורחת, אבל הסביר זאת במהלכים של שר האוצר אברהם שוחט בשנות ה-90. לדברי לפיד "חוץ מלחלק כסף אחד לשני לפי מפתח מפלגתי, הממשלה הזאת לא עושה כלום. זו הכנה לאסון".

בנימין נתניהו ראש הממשלה בנימין נתניהו ראש הממשלה צילום: אוהד צויגנברג

 

לדבריו, אם יוגש כתב אישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו הוא צריך להתפטר. כן התחייב לפיד שבמקרה של התפטרות נתניהו "לא אשתף פעולה עם ממשלה חליפית. מי שהצביע לליכוד, הצביע לנתניהו. אם הוא הולך הביתה – צריך ללכת לבחירות. לא אשתף פעולה עם כל נסיון לממשלה חליפית ולתרגיל אנטי דמוקרטי". לפיד שלל אפשרות של גוש של יש עתיד עם מפלגת העבודה. "זה קשקוש גמור. הם מפלגת שמאל. למה הם מסתירים את זה אני לא יודע".

 

לדבריו, מאז שנכנס לחיים הציבוריים הוא אינו לוקח מאיש מתנה ששווה יותר מספר. זאת, גם בימי הולדת, "גם מהחברים הכי טובים שלי. סיגרים ממילארדרים זה גועל נפש". עוד ציין שמעולם לא קיבל בעצמו מתנה מהמילארדר ארנון מילצ'ן.

 

לפיד טען ש"הבג"ץ הנוכחי הכי לא אקביסיטי. זה בית משפט העליון כמעט טכני. גרוניס ונאור שמרנים. זה בית משפט שמרני. הסנדקים של הילדים של נאור היו מנחם בגין והרב צבי יהודה הכהן קוק. זה לא בג"ץ של שמאלנים. זו ממשלה חסרת אחריות שמחוקקת דברים לא חוקתיים".

 

עוד הביע תמיכה במדיניות אי ההפלה של צרכני קנביס שמוביל השר לבטחון פנים גלעד ארדן. לדבריו, יש עתיד אמרה שתתמוך בהמלצות ועדת ארדן וכך תעשה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x