$
בארץ

דירוג הסטודנטים לרפואה: איכילוב הוא בי"ח המבוקש ביותר לסטאז'

על פי הדירוג בין בתי החולים המבוקשים נמנים גם רבין בפתח תקווה ושיבא תל השומר ברמת גן; למקומות האחרונים הגיעו ברזילי באשקלון, פוריה בטבריה וזיו בצפת

ספי קרופסקי 16:3807.02.17

בית החולים איכילוב בתל אביב ניצב ראשון בדירוג העדפות הסטודנטים לרפואה לעשות בו סטאז', כך עולה מנתוני הביקוש שמפרסם היום (ג') משרד הבריאות. במקום השני בדירוג הסטודנטים ניצב בית החולים רבין בפתח תקווה ובמקום השלישי שיבא תל השומר ברמת גן. רמב"ם בחיפה נמצא במקום הרביעי בדירוג והדסה עין כרם במקום החמישי מבחינת ביקוש.

למקומות הראשונים בדירוג הגיעו שלשה בתי חולים הממוקמים במרכז הארץ: 108 מהסטודנטים (המהווים 16% בסך הכל) בחרו בבית החולים איכילוב כעדיפות ראשונה,  102 סטודנטים בחרו ברבין כעדיפות ראשונה ו-80 סטודנטים בחרו בשיבא כעדיפות ראשונה. ברמב"ם בחרו כעדיפות ראשונה 70 סטודנטים ובהדסה עין כרם 49.

 

במקומות האחרונים מבחינת העדפות הסטודנטים ניצבו בתי החולים ברזילי באשקלון, פוריה ליד טבריה וזיו בצפת. רק שלושה סטודנטים בחרו במצטבר בבתי החולים הללו כעדיפות ראשונה, סטודנט לכל בית חולים. במיקום מעט גבוה מהם ניצבו יוספטל באילת עם 2 סטודנטים, נהריה עם 4, אסותא אשדוד שצפוי להיפתח הקיץ עם 5 וכך גם וולפסון בחולון.

 

בית החולים איכילוב בתל אביב בית החולים איכילוב בתל אביב צילום: אריאל בשור

 

צמוד לצמרת התברגו סורוקה עם 44 מהסטודנטים שדירגו אותו בעדיפות עליונה, מאיר בכפר שבא עם 40 סטודנטים, הכרמל עם 30 סטודנטים, שערי צדק עם 26, העמק בעפולה עם 22, בני ציון בחיפה עם 20, קפלן ברחובות עם 16, אסף הרופא בצריפין עם 13, השרון בפתח תקווה עם 11 והלל יפה בחדרה עם 9.

 

הליך השיבוץ לסטאז' שבו השתתפו השנה 659 סטודנטים נקבע תוך התחשבות בהעדפותיהם (בדירוג של בתי החולים הציבוריים מ-1 כמועדף ביותר ועד 24 כהכי פחות מועדף), אולם לבסוף מוכרע בהגרלה מכיוון שחלק ניכר מהם בוחרים את אותם בתי חולים, לרוב את אלו שנמצאים בערים מרכזיות ופחות בבתי החולים שבפריפריה. במשרד הבריאות ציינו כי השנה כ–85% מהסטודנטים קיבלו מקום בבית חולים שהיה אחד משלוש העדיפויות הראשונות שבחרו.
בית החולים ברזילי באשקלון בית החולים ברזילי באשקלון צילום: חיים הורנשטיין

שר הבריאות יעקב ליצמן אמר עם פרסום הנתונים: "זהו דור העתיד של הרפואה בישראל והוא מהווה נדבך מרכזי בהצמחת הרפואה הישראלית מעלה. אני בטוח שקליטתם תהיה מהירה וחיונית למערכת".

 

מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב מסר כי "אנו גאים בתהליך השקוף והדיגיטלי, ובתקווה כי נתונים אלו יסייעו לסטודנטים בבחירתם, ויסייעו לבתי החולים בפעילותם לקליטת סטאז'רים ולהכשרתם לעתיד".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x